Letovisko Prasonisi leží na nejjižnějším místě ostrova Rhodos, asi 6 kilometrů od vesnice Kattavia a 90 kilometrů od hlavního města Rhodos.

Prasonisi v překladu znamená „zelený ostrov“. Jedná se o skalnatý poloostrov dlouhý 2 kilometry, široký 1,5 kilometru. Poloostrov zaujímá plochu 3 km2. S pevninou je spojený písčitou mělčinou, která je od podzimu zaplavena. V letních měsících moře trochu ustupuje a vzniká velká písečná plocha, kde sesetkávají dvě moře. Západní část pláže omývá Egejské moře, východní část Středozemní.

Prasonisi

Prasonisi

V blízké vesničce Kattavia bylo před druhou světovou válkou postaveno letiště, avšak dnes už z něho téměř nic nezbylo. Stejné je to i s místním klášterem. Místo začalo ožívat, až když jeho krásné pláže objevili surfaři.

Surfaři sem jezdili stále častěji, a proto tu vyrostly domy, taverny a ubytovací kapacity. Dnes se zde nachází dva hotely a čtyři rustikální taverny. Nejlépe zařízený je hotel Light House, jenž leží přímo na pláži, zhruba 300 metrů od surfařské základny. Druhý hotel nese jméno Light House II.

Na Prasonisi se dostanete dvěma možnými způsoby.

První cesta lemuje západní pobřeží ostrova Rhodos. Je sice delší, ale je plná nádherných přírodních panoramat. Cestou se zastavte na některé z pláží, jsou zde totiž obvykle obrovské vlny a dovádění v nich je zábava takřka pro každého 🙂

Druhá, kratší cesta, vede napříč ostrovem Rhodos a poté lemuje východní pobřeží. Na této cestě projedete kolem turistické atrakce ostrova, městečka Lindos, bývalou antickou metropoli ostrova.

Windsurfing na Prasonisi

Windsurfing na Prasonisi

Prasonisi se stalo oblíbeným místem i vyznavačů kitesurfingu a windsurfingu. Fouká zde stálý vítr meltemi, který začíná na severu Řecka a končí až za Rhodosem.

Pláž je vhodná i ke koupání. V její východní části je relativně klidná voda, v západní části bývají většinou vysoké vlny.

Na nejjižnějším cípu Prasonisi se tyčí maják a dál už spatříte jen moře a vzdálené pobřeží Egypta.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Prasonisi

Klikněte pro zobrazení nabídky Prasonisi: zájezdy nebo Prasonisi: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Prasonisi!