Letovisko Faliraki leží na severovýchodním pobřeží ostrova, přibližně 15 kilometrů od hlavního města Rhodos.

Pokud si vypůjčíte automobil, tak se sem dostanete velmi jednoduše. Za výjezdem z letiště se dáte doprava na severovýchod, asi po 10 kilometrech přijedete na křižovatku, kde se vaše silnice napojuje na okruh okolo ostrova. Zde se vydáte doprava na Lindos a po pěti kilometrech jste v cíli.

Faliraki z výšky

Faliraki z výšky

V resortu Faliraki najdete komplexní sortiment služeb. Nejsou zde žádné obří hotelové komplexy. Ubytovat se můžete v solidních hotelech i v apartmánech, jež jsou umístěny ve spoustě zeleně. Najdete tu taverny se zahrádkami i různá zábavní centra.

Pláž v letovisku Faliraki je lemovaná stromy a mnoha tavernami s bujnou zelení. Je dlouhá asi 5 kilometrů a široká 40 – 60 metrů. Pokrytá je pískem, vstup do vody je pozvolný. Najdete tu komplexní plážový servis.

Středisko je vhodné pro návštěvníky, kteří se rádi koupou v moři a rádi polehávají na krásných plážích se zlatavým pískem a současně vyhledávají zábavu a vzrušení po celou dobu pobytu. Faliraki je hezké letovisko pro všechny druhy turistů. Vyhněte se mu snad jen v případě, že nemáte rádi davy turistů a preferujete klid. Ten zde totiž budete hledat spíš obtížně. Jinak je toto letovisko opravdu bezvadné a díky bohatému zázemí zde můžete strávit skvělou dovolenou. Navíc má Faliraki poměrně dobrou polohu pro poznávání ostrova a jeho zajímavostí, takže i v tomto ohledu se jedná o dobrou volbu.

Faliraki

Faliraki

Vzhledem k množství zábavy a písečné pláži s pozvolným vstupem do vody je letovisko vhodné i pro rodiny s dětmi.

V klidných uličkách vesnice Faliraki narazíte při procházkách na překrásné taverny, noční kluby a diskotéky, ale i na pouťové atrakce a aquapark pro děti. Jednou z atrakcí je velké Ruské kolo viditelné už z dálky. Zábavu si užijete také na katapultu pro volný pád nebo si vyzkoušejte bungee jumping.

V centru resortu se nachází lékárna. K dispozici je lodní taxi a autobusová doprava.

Aquapark ve Faliraki

Aquapark ve Faliraki

Ve Faliraki a okolí nenajdete mnoho památek. Můžete se však vydat do malebného rybářského přístavu v jižní části turistického střediska. Pokračovat můžete dále nahoru na kopec s překrásným rozhledem po celé oblasti. Kopec můžete také obejít a dostanete se až na krásnou romantickou pláž Antony Quinn, která však bývá v sezoně dost plná.

Na kopec je to z Faliraki zhruba 2 kilometry, na pláž Antony Quinn asi 5 kilometrů.

Zajímavým výletem může být návštěva bývalých lázní Kalithea, kde si užijete nádherného koupání v čisté vodě. Posedět se tu dá i v příjemné restauraci.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Faliraki

Faliraki je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Faliraki či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)