Letovisko Marmaris – Icmeler je turisticky velmi oblíbenou lokalitou na západním pobřeží Turecka u Egejského moře. Užijete si zde slunce, vody a různých vodních sportů na kouzelných plážích s horskými masivy v pozadí. Za návštěvu jistě stojí četné historické památky ve městě. Letovisko je vyhledávané především turisty, kteří chtějí trávit dovolenou na klidném místě, ale mít současně v dosahu nákupní a zábavní možnosti.

Marmaris – Icmeler je město rozdělené na dvě části. Historické město Marmaris a nová část Icmeler.

Marmaris

Marmaris

Marmaris

Historie městečka Marmaris je dohledatelná až do 11. století. Jedná se o starší z obou dvou částí města (ač se Icmeler někdy považuje za samostatné město).

Marmaris je turisticky vyspělejší, naleznete zde mnohem více hotelů, větší škálu služeb a je tedy daleko rušnější. Marmaris volte, pokud máte rádi noční život a pokud ke své dovolené vyhledáváte bohaté turistické zázemí.

Přístav ve městě Marmaris

Přístav ve městě Marmaris

Icmeler

Novější část města Icmeler je místem lázeňským. Poskytuje různé lázeňské procedury, zve k návštěvě restaurací, obchodů se suvenýry a nabízí také noční život. Letovisko je vhodné pro všechny věkové kategorie. Mladí zde najdou adrenalin při vodních sportech a užijí si bohatého nočního života. Rodiny s dětmi ocení krásné pláže se snadným přístupem do moře a starší turisté si oblíbí večerní procházky po pobřeží či příjemný odpočinek v kavárnách. Pro všechny věkové kategorie jsou v nabídce výlety za kulturními, historickými a přírodními památkami.

Icmeler

Icmeler

Okolo města Icmeler se ze tří stran tyčí do výšky horský masiv, který bývá častým cílem milovníků horské turistiky. Většina návštěvníků sem však jezdí za mořem, koupáním a opalováním.

Icmeler je proti Marmarisu mnohem klidnější a je zde podle mého názoru mnohem krásnější scenérie. Hledáte-li na dovolené klid a nepotřebujete-li během pobytu přehršel turistických služeb, volte Icmeler, nebudete zklamáni.

Pláž v letovisku Icmeler

Pláž v letovisku Icmeler

V každém případě, vzhledem k tomu, že obě městečka leží kousek od sebe, není problém mezi nimi kdykoli přejet a využívat výhody toho druhého.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Otravní nabízeči všeho možného

dne 2014-12-09 05:15:39

Marmaris nám přišel hodně rušný, pořád nás tady někdo oslovoval s nějakou supervýhodnou nabídkou - tu nás lákali do restaurace, tady na bar, pak přišla nabídka výhodné kradené kamery nebo mobilu... prostě pořád něco. Po chvíli nás to začalo otravovat, zvlášť, když jsme se večer chtěli projít podél pláže a neměli jsme chvilku klidu, protože na nás pořád někdo něco hulákal a nebo nás někam tahal. Mimochodem pláž je tady malinká a sice v pohodě, ale žádný zázrak. V Icmeleru se nám líbilo trošku víc, je to tam klidnější. Celkově bych příště asi zvolil jiné letovisko, protože mě ti prodejci opravdu vadí. Marmaris je navíc docela vybydlený, přišlo mi, že ve městě je hromada domů prázdných, obchody nabízí vesměs pořád to samé a stejně tak i restaurace - sice jsou levné, ale nabídka nic moc. Na dovolenou v pohodě, ale představa, že bych tady měl strávit třeba rok, tak fakt nevím, co bych tady dělal a co bych jedl.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Zabava az do rana!

dne 2014-10-17 18:56:16

Marmaris budete podle me bud milovat nebo nesnaset. Je tady spousta co delat, nocni zivot je tady opravdu hodne bohaty, ceny nizke... Pro rodiny nebo pary je to tady podle me super. Pokud chcete neco trosku luxusnejsiho, mozna bych zvolil spise letovisko Lara a nebo tady dobre vybiral hotel. Hotely jsou tady vsech moznych kategorii a vyplati se priplatit si za vyssi kvalitu, at pak nejste zklamani. Nam se Marmaris hodne libil, na plazi to tady zilo celou noc, tak pozor na to, kdyz budete mit hotel u plaze, at se nedivite, ze tady bude hluk :) Okoli letoviska je krasne, kopce v pozadi vypadaji hezky a da se sem udelat i vylet, jen pozor na to, ze v horku jsou vychazky trosku narocnejsi :) Pokud proste chcete pohodovou dovolenou a radi se bavite, budete to tady milovat. Pokud chcete absolutni klid a hledate spis prirodu, asi bych zvolil jine letovisko.Dovolená Marmaris, Icmeler

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Turecka a zajímá-li vás přímo destinace Marmaris, Icmeler, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Turecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Turecku je bezva!