Asi 15 kilometrů od Fethiye se rozkládá proslulé letovisko s nádhernou pláží – Ölüdeniz. Nikde na světě údajně nenajdete tak nádhernou modrou barvu moře jako zde. Ölüdeniz dle mnoha lidí a i řady žebříčků nejkrásnějších pláží údajně skutečně patří k nejkrásnějším plážím světa. Nabízí příjemné opalování, koupáni v moři či využití vodních sportů.

Ölüdeniz

Ölüdeniz

Co nabízí Ölüdeniz

Kombinace bílých pláží, azurově modrého moře, barevných prázdninových domků a krásné zeleně blízkého pohoří Taurus u vás vzbudí pocity, že jste v ráji. Na široké pláži se střídá bílý písek s kamínky. Pláž se nachází na dlouhé písečné kose, kterou můžete vidět na fotografiích okolo. Kolem celé této „kosy“ se nachází krásné pláže s pozvolným vstupem do moře. Výhoda je, že jsou uprostřed tohoto poloostrova stromy, takže zde lze najít i stín. Na konci poloostrova se nachází malinký přístav s půjčovnou lodí, skútrú a šlapadel, takže si můžete pobyt zde i zpříjemnit menší vodní aktivitou.

Písečný výběžek v Ölüdeniz nabízí nádherné koupání

Písečný výběžek v Ölüdeniz nabízí nádherné koupání

V létě si zde bohužel moc nepoležíte, bílé pláže, které přecházejí do horských úbočí jsou totiž přeplněné. To je asi největší problém tohoto letoviska, které v tomto ohledu doplácí na svou krásu a oblíbenost. Pokud tedy hledáte během dovolené klid, využijte toto letovisko jen mimo hlavní sezonu (mimo letní prázdiny +- dva týdny), kdy zde množství turistů skutečně kulminuje a není zde často k hnutí.

Hledáte-li během dovolené větší klid, najdete jej na stejně hezké pláži Kidrak, vzdálené asi 3 kilometry východně nebo na blízkém ostrově Sv. Mikuláše.

Ölüdeniz patří i k nejoblíbenějším místům pro vyznavače paraglidingu. Z nedaleké hory Baba Dag si paragliding můžete vyzkoušet i vy, a poznat tak celou lagunu z výšky.

Pláž na špičce výběžku u letoviska Ölüdeniz

Pláž na špičce výběžku u letoviska Ölüdeniz

Jihovýchodně od Fethiye se v horách ukrývá kaňon Saklikent.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé letovisko Oludeniz s širokými možnostmi pro trávení dovolené!

dne 2015-05-12 06:09:47

Letovisko je krásné, klidné, svěží s čistou pláží a famózní "Blue Lagoon", tedy modrou lagunou, která naprosto stojí za vidění! Obchodů je tady spousta a prodejci jsou velmi přátelští a milí. Oludenitz není moc velký, ale dostatečně velký na to, abyste se tady večer mohli v pohodě procházet a měli kam jít a co vidět. Je tady spousta restaurací s dobrými nabídkami a výbornou kuchyní, moc nám chutnaly místní pokrmy!
Jasně, tohle není rušné letovisko jako Alanya, ale i tak je toho tady spousta k dělání, hromada aktivit a to i večrerních, kdy není problém jít na bar nebo diskotéku. Naštěstí to tady netáhnou až do rána, obvykle kolem 1 ráno hudba vypne a je klid, takže si nemůže skoro nikdo stěžovat. Pokud byste chtěli větší noční pařby, můžete se svézt do Hisaronu, kde je to trošku divočejší a je to jen kousek.
Jinak v Oludenitz je super pláž, čistá a udržovaná, můžete pozorovat paraglajdisty, večer zajít na krásný západ slunce s drinkem v ruce a pak se projít po obchůdcích a koupit nějaké suvenýry. Prostě značka ideál! A kdybyste se náhodou během dovolené nudili, sedněte na bus nebo dolmus a vyražte do okolních letovisek, je jich v okolí hned několik, dostanete se sem za půl hodinky a možnosti trávení dovolené si výrazně rozšíříte.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Bomba!

dne 2014-12-05 03:13:52

Letovisko je super, ani příliš klidné a ani příliš rušné, přitom scenérie je tady naprosto dokonalá a jen jsem si přál, abych měl odvahu na to, abych zkusil lítat na padáku jako spousta dalších lidí nad našimi hlavami - skočit ale ze skály, na to prostě nemám koule.
Je tady spousta prima restaurací a barů, kde si můžete dát vynikající jídlo, panáka nebo nějaký ovocný koktejl. Potkávali jsme tady samé příjemné lidi, Turci nás velice překvapili svou ochotou a přátelskostí.
Výlety nám tady nabízeli různé, využili jsme jich pár, nejlepším zážitkem bylo bezesporu safari v jeepech, ale nebudu vám prozrazovat proč, abych vám to nezkazil, ale bylo to proste boží!
Rozhodně si tady aspoň jeden den vyhraďte na lagunu, která je prostě dokonalá, nádherná, úžasná... doplňte si dle libosti další superlativy!
Oludeniz je prostě bomba a určitě, pokud budete moct, neváhejte a jeďte sem, nebudete litovat!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Rád se vrátím zpět!

dne 2014-11-14 15:20:58

Ölüdeniz je vhodný pro každého, jak mladé lidi tak i starší turisty. Je tady spousta věcí, které můžete dělat, hromada restaurací a barů, fantastické západy slunce a samozřejmě nádherná modrá laguna, díky které je tohle místo tak známé.

Nakupování je tady divočina, protože jsou tady na výběr všechny možné falešné výrobky, na které si vzpomenete, tak pozor, co kupujete.

My se do Ölüdeniz zamilovali, protože je to prostě naprosto nádherné místo, ale to není vše. Místní autobusy jsou levné a můžete se s nimi dostat na mnoho zajímavých míst v okolí a dovolenou tady si hezky zpestřit. Bezva!

Městečko je trošku rušné a hudba tady hraje až do noci, ale k dovolené tohle prostě patří, spát můžete doma :)

Rozhodně bych se sem rád zase vrátil, opravdu moc se nám tady líbilo!!Dovolená Ölüdeniz

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Turecka a zajímá-li vás přímo destinace Ölüdeniz, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Turecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Turecku je bezva!