Turgutreis se stalo oblíbeným letoviskem. Rozkládá se nedaleko od Bodrumu. Letovisko nabízí pět kilometrů písečných pláží. Vstup do moře je pozvolný. Kromě vodních radovánek je v tomto letovisku populární i známý trh, kam se sjíždí místní z širokého okolí za prodejem ovoce a zeleniny, případně různých napodobenin značkových výrobků, což je věc podobná napříč takřka všemi trhy v Turecku.

Turgutreis

Turgutreis

Co nabízí Turgutreis

Turgutreis (dříve Karaoprak) leží asi 20 kilometrů od Bodrumu. Je druhým největším městem na poloostrově Bodrum. Patří mezi oblíbená prázdninová letoviska, kam v poslední době nalezli cestu i čeští turisté. Letovisko je známé citrusovými plážemi a výhodnými podmínkami pro výlety lodí. Hlavní zdejší atrakcí se stala dlouhá písčitá pláž se skvělými podmínkami pro vodní sporty, windsurfing, jachting, kiting. Oblast si oblíbili také vyznavači potápění, mohou se potápět ke ztroskotaným vrakům lodí.

Můžete také podniknout vycházku po okolních kopcích, které nabízí hezké výhledy na město i moře. Jen počítejte s tím, že je zde zejména v létě velké horko a nezapomeňte si přibalit dostatek vody a také nějakou pokrývku hlavy.

V blízkosti letoviska se nachází asi 14 ostrovů patřících Turecku a také řecké ostrovy Kos a Kalymnos. O něco dále leží ostrov Rhodos.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělé na procházky po okolí

dne 2015-03-13 16:00:11

Turgutreis je fajn v tom, že můžete jít z hotelu ven a jít kam chcete, třeba se projít po pláži, zajít si v klidu do restaurace nebo na koktejl do baru a je to bezpečné. Loni jsme byli v Egyptě a tam to tak nebylo, pořád nás někdo varoval, abychom nechodili mimo hotel, všude vojáci s puškami... v Turecku to bylo super.
Je to celkově klidné místo, třebaže kolem hlavní cesty už začíná být rušněji a je tam i hodně obchodů a supermarket. Směrem k pláži je to klidnější a pěknější. Celkem je tady prostě fajn prostor pro procházky a nakukování do obchůdků a nebo zajití do restaurace na jídlo.
Byla to jedna z našich nejlepších dovolených, takže bych Turgutreis doporučila všem známým a rodině. Lidé tady jsou prostě milí a ochotní, což mě mile překvapilo!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Přátelské a klidné turecké letovisko

dne 2015-02-05 13:52:36

Turgutreis je podle mne neuvěřitelně přátelské a klidné místo. Místní obchodníci jsou příjemní a nijak vás neotravují, případně je stačí jen požádat o trošku klidu a dají vám pokoj a vy můžete v klidu vybírat. To se mi líbilo moc a moc, zvlášť po dovolené v Egyptě, kde prodavači nedali pokoj a byli tak otravní, že nás nakupování vůbec nebavilo. Trhy tady jsou v sobotu a jsou plné různého zboží, především napodobenin různých značek. Na trhu nicméně není nic moc navíc proti tomu, co se dá běžně koupit v obchodech a ani ceny nejsou nijak zásadně jiné, takže se trhem zbytečně nezabývejte. Chození po obchodech nám navíc přišlo i příjemnější než tlačenka na trhu.
Nejsem sice znalec, ale nabídka zlata nám tady přišla docela zajímavá.
Restaurace a bary nabízí dobré služby, jídlo je chutné a ceny příjemné.
Nádherný je přístav s restauracemi a bary, kde se dá sednout a pozorovat cvrkot kolem. Prima místo.
Z přístavu jezdí docela dost lodí na jednodenní výlety po okolí, podívejte se na nabídky, jsou docela zajímavé.
Jinak z Turgutreis se dostanete za nějakých 40 minut do Bodrumu, taže pokud chcete větší výběr, vyražte.
V Turgutreis není moc rušný noční život, což nám vyhovovalo, ale některým lidem by to mohlo chybět, tak na to upozorňuju.
Celkově se nám tady líbilo, jen bychom příště zvolili jiný hotel...Dovolená Turgutreis

Klikněte pro zobrazení nabídky Turgutreis: zájezdy nebo Turgutreis: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Turgutreis!