Okurcalar je místo pro turisty, kteří vyhledávají klidnější dovolenou a je velice vhodné také pro rodiny s dětmi. Místní hotely, především vyšší kategorie, jsou postaveny ve velkých zahradách přímo na pláži. Krásné pláže a čisté moře utvořily z tohoto místa oblíbené letovisko. Můžete se těšit na kouzelnou přírodu, krásné pláže a širokou nabídku fakultativních výletů.

Oblast Okurcalar leží asi 30 kilometrů od Alanye a 35 kilometrů od Side. Začíná u ústí řeky Alara do moře. Pro turisty hraje řeka velkou roli, protože umožňuje výletní plavby na malých člunech. Letovisko je součástí Turecké riviéry a je snadno dostupné po hlavní silnici, která tudy prochází.

Okurcalar Okurcalar

© Igor Grochev / Shutterstock.com

Co nabízí Okurcalar

Zdejší hotelové komplexy jsou postaveny hned u pláží a nabízí široké možnosti pro sportovní vyžití. U každého hotelu je bazén, u některých lázně a fitness centra.

Místní oblázkovo-písčitá pláž je čistá, udržovaná, nacházejí se zde sprchy i toalety. Vstup do moře je pozvolný. Vzhledem ke kamenitému dnu se doporučuje obuv do vody. Můžete zde provozovat téměř všechny dostupné vodní sporty – windsurfing, kiting, vodní lyžování, šnorchlování, jízdu na vodních skútrech.

Aquapark v letovisku Okurcalar Aquapark v letovisku Okurcalar

© Producer / Shutterstock.com

Letovisko se může pochlubit i známým aquaparkem Water Planet.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné pláže, hodně záleží na hotelu!

dne 2015-04-30 01:29:44

V Okurcalaru toho moc není, jen trh, který je docela velký, ale zboží tady není nic extra. Jinak je to trošku sešlé městečko, do kterého je asi i vcelku zbytečné jezdit, protože tam opravdu nic moc nenajdete. Většina života se tady točí kolem pláží a hotelových komplexů, které jsou rozsáhlé a najdete tady jak levnější tak i luxusní drahé resorty s perfektními službami. Doporučuju v Okurcalaru vybírat hlavně dobře hotel, protože většina lidí tady celou dovolenou prožije na hotelu (když není moc kam jinam jít) a tak je důležité, abyste měli dobrý hotel a aby nabízel služby, které budete na dovolené chtít. Nabídka výletů je docela široká, nicméně výlety nejsou nejlevnější, zvlášť, pokud sebou máte i děti a chtěli byste na výlet třeba ve 4 lidech, už to dost leze do peněz.
Okurcalar v každém případě nabízí nádherné pláže, takže v tomto ohledu není co vytknout.
Klidně se sem znova vrátím, ale příště budu více dbát na výběr dobrého hotelu, který je tady to nejdůležitější, co vám může dovolenou buď úplně zkazit a nebo z ní udělat skvělý zážitek!Dovolená Okurcalar

Okurcalar je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Okurcalar či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Turecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)