Turecko se sice rozkládá v pásmu subtropického klimatu, ale převážně vysokohorský charakter krajiny vede k tomu, že se v počasí vykazují výrazné rozdíly v různých částech země. Společným znakem je jen dlouhotrvající letní období.

Ve středomořské oblasti je léto suché a jasné, zima mírná a deštivá. Stejně tak v přímoří Egejského moře teploměr i v zimě málokdy klesne pod nulu. Jaro a podzim jsou velmi teplé. V dosahu Černého moře není klima již tak mírné. Léto je sice velmi teplé, ale podzim a jaro jsou jen mírné a zima chladná.

Zcela odlišné podnebí má turecké vnitrozemí. Vysoké hory, které na všech stranách obklopují Anatólii, zabraňují pronikání mořských vlivů. Zima je tu dlouhá a drsná, v lednu a únoru klesá teploměr často na -15°C, na východě až na -40°C. Rychlé střídání teplot se vyskytuje na jaře i na podzim. Jaro je většinou krátké, ale deštivé. Po něm přichází horké a suché léto.

Nejnepříjemnější období v roce je podzim. Zpočátku suchý a mírně teplý, později se sílícím větrem a poklesem teplot.

Velmi umírněné klima má západní Turecko. Ve východní Thrákii cítíte silný vliv kontinentálního počasí se severovýchodními větry, a proto je zima mírná, s kratší sněhovou pokrývkou.

Velký Istanbul s úžinami mívá zimní deště občas smíšené se sněhem a se silným větrem. Vcelku je počasí po celý rok mírné. Nepříliš horké léto trvá od května do srpna. V září začínají teplé deště.

Turecko bývá často postiženo záplavami. Při jarním tání se řeky široce rozlévají z koryt. Ztráty na lidských životech působí spolu s hmotnými škodami vedle záplav i častá a mnohdy velmi silná zemětřesení, zejména ve východních částech země.

Aktuální teploty v Turecku a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty v Turecku

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Turecku (Antalya). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky v Turecku

V níže uvedeném grafu naleznete hodnoty průměrných srážek v Turecku (Antalya) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Turecku

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Turecku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Antalyi.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Turecku

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Turecku . Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Antalyi.

 

 

Průměrná teplota moře v Turecku

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Turecka (Antalya) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Turecku

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Turecka je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Turecka.