Zdravotní péče v Turecku

V Turecku neexistují žádná omezení při poskytování zdravotní péče cizincům. Soukromá zdravotnická zařízení jsou na velmi dobré evropské úrovni. Státní zařízení v hlavních centrech jsou na slušné úrovni.

Vzhledem ke skutečnosti, že dne 30. 7. 2004 bylo podepsáno Správní ujednání k provádění smlouvy mezi ČR a TR o sociálním zabezpečení, se občanům ČR doporučuje, aby si před dlouhodobým pobytem v Turecku opatřili u zdravotní pojišťovny v ČR, u které jsou registrováni, formulář CZ/TR111 a nechali si jej po příjezdu do Turecka potvrdit na oblastním ředitelství „Institutu pro sociální pojištění“ (SSK). Na základě předloženého formuláře pak bude občan ČR ošetřen ve státním zdravotnickém zařízení za stejných podmínek jako domácí pojištěnci, s nezbytnou finanční spoluúčastí – například nadstandardní péče u stomatologa, finanční spoluúčast u některých léků.

Zdravotní péče v Turecku

Zdravotní péče v Turecku

V této souvislosti je však nutné dodat, že sjednání klasického cestovního zdravotního pojištění před cestou do Turecka umožní jeho držiteli, obrátit se na všechna zdravotnická zařízení, včetně těch soukromých. Tam je úroveň péče obecně na mnohem vyšší úrovni, než u státních institucí. Zřízení cestovního pojištění vám pro cestu do Turecka opravdu důrazně doporučujeme, podobně jako pro cesty kamkoli mimo ČR. Těch pár stokorun se bohatě vyplatí, přecijen lékařská péče v zahraničí není nic levného a zpravidla vás vyjde minimálně na několik tisíc Kč, u těžších případů se zcela běžně jedná o milionové sumy.

Vzhledem k vyššímu počtu případů nakažení konžsko-krymskou krvácivou horečkou v oblasti Kastamonu, ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně doporučuje českým turistům při cestách do všech černomořských provincií Turecka, včetně výše položených oblastí, dbát zvýšené opatrnosti a vhodným způsobem se chránit proti napadení klíšťaty, která nemoc přenášejí.

Povinná očkování pro cestu do Turecka

Pro cesty do Turecka není vyžadováno žádné povinné očkování, ale velice doporučujeme mít klasické cestovatelské očkování alespoň na žloutenku A+B. To je sice z očkování jedno z nejdražších (cirka 5000 Kč), ale vzhledem k tomu, že jeho „trvanlivost“ je celoživotní, tak se opravdu vyplatí. A hodí se i v ČR 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Turecku

Máme pro vás aktuální zájezdy do Turecka a taky řadu Last minute dovolených v Turecku. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená v Turecku se vám bude líbit!