Letovisko Konakli je jedním z nejklidnějších míst na Turecké riviéře. Je vzdálené pouhých 15 kilometrů od Alanye. Turisty láká členité pobřeží s oblázkovo-písčitými plážemi lemovaných malými skálami. Užijete si zde dostatek zábavy při vodních radovánkách i v zábavních centrech. Večery se dají prožít procházkami na pláži nebo v barech a diskotékách.

Samotné letovisko Konakli je sice v podstatě jen pláž a moře, ale mnoho zajímavých míst najdete v bezprostředním okolí letoviska, které ukrývá celou řadu zajímavostí a krásných měst, která stojí za navštívení.

Konakli Konakli

© RIVIERA INVEST, www.alanyainvest.com

Co nabízí Konakli

Konakli leží asi 10 kilometrů západně od Alanye a nedaleko letoviska Side. Najdete zde krásné členité pobřeží a dlouhé písečné pláže. Zábavu vám zpestří mnohé vodní sporty jako plavání, windsurfing, vodní lyžování, šnorchlování či potápění, které je díky bohatému podmořskému životu skvělým zážitkem. Po večerech můžete žít bohatým nočním prázdninovým životem nebo si užívat večerní procházky po plážích.

Pokud vyrazíte do nedaleké Alanye, určitě si prohlédněte středověký hrad nad městem, starou loděnici či Červenou věž. Za návštěvu stojí i zdejší jeskyně.

V nedalekém starobylém městě Side vás zaujmou ruiny Apollonova chrámu.

Ještě dále od města se vyskytuje množství dalších historických památek, opuštěná antická města, archeologická naleziště, národní parky nebo vodopády.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Klidné městečko s dobrými restauracemi

dne 2015-01-23 10:50:46

Konakli je moc hezké.Většina hotelů neleží v centru, ale kousek od městečka (10-15 minut chůze). V Konakli toho moc není, ale najdete tady spoustu obchůdků, pár prima restaurací a barů. Zjistili jsme, že tady fakt dobře vaří (přímo na náměstí je několik fajn restaurací) a chodili tady zkoušet jinou kuchyni než byla ta hotelová (doporučuji!). Ve městečku je taky hezká mešita a pár dalších pěkných míst. Za odpoledne to ale máte prošlé, je to malé městečko. Jinak pláže hezké. Doporučuji připlatit si za lepší hotel, co jsme se bavili s pár lidmi, tak měli nějaké *** hotely a nebyli spokojení. Asi 20 minut jízdy autobusem je Alanya, ale ta se nám nelíbila. Hlava na hlavě, turistů jak opic a přepálené ceny. Přišlo nám, že tady jsou samí norové a švédové. Alanya se nám opravdu nelíbila, Konakli je klidnější a hezčí.Dovolená Konakli

Konakli je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Konakli či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Turecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)