Fethiye je hezké malé město s přístavem na pobřeží Středozemního moře. Město je rozděleno na dvě části – Fethye a Calis. V první části – Fethiyi – žijí převážně místní obyvatelé. Najdete tu obchody a také přístav, který se stal i výchozím bodem pro výlety lodí do okolí. Calis je zase místo hotelových komplexů a je centrem nočního života a zábavy. Dlouhá písčitá pláž se táhne po celé délce města.

Město Fethiye leží na jihozápadě Turecka. Původní název města byl Telmessos. Vznikla zde legenda o bohu Apolonovi, který se zamiloval do dcery krále Agenona. Dívka byla plachá a nesmělá, a proto se přeměnil do podoby malého psíka, aby si získal lásku královy dcery. Poté se znovu přeměnil v muže. Bůh Apollon syna přejmenoval na Telmessose – Země světla.

V antické době bylo město známé pod názvem Anastasiopolis.

Fethiye

Fethiye

Co nabízí Fethiye

Dnes se Fethiye stala vyhledávaným prázdninovým střediskem. Objevíme tu řadu památek – například lýkijské skalní hroby nebo ruiny křižácké tvrze, postavené na zbytcích lýkijské akropole. Z kopce s pevností je pěkný výhled na přístav v zátoce a ostrůvky.

Na plážích si užijete zábavu při potápění, paraglidingu či surfování. Dají se využít i výlety za historickými památkami. Nad městem se nalézají skalní hroby, v centru města pak starodávná věštírna.

Lýkijské skalní hroby u letoviska Fethiye

Lýkijské skalní hroby u letoviska Fethiye

Nejoblíbenějšími místy pro koupání v moři a opalování je pláž Calis – vzdálená asi 4 kilometry od města – a ostrov Sövalye naproti přístavu.

Nedaleko Fethiye se nachází jedna z nejkrásnějších pláží světa – Ölüdeniz, která se chlubí nádhernou scenérií, dokonalou písčitou pláží a úžasně modrým mořem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé letovisko!

dne 2015-05-09 12:58:31

Fethiye je atraktivní městečko a protože je to významné obchodní místo (koná se zde velký trh každé úterý), není závislé jen a pouze na turismu, což mu dodává docela zajímavou atmosféru, kdy tady lidé nežijí pouze z prodeje služeb a výrobků turistům, ale žijí své tradiční turecké životy. To je v porovnání s letovisky jako Marmaris příjemná změna.

Tímale nechci říct, že ve Fethyie není pro turisty dostatečné zázemí! Je tady spousta restaurací a barů, hromada obchůdků a krásné pláže. V obchůdcích se můžete v klidu procházet a koukat a nikdo vás nebude otravovat.

Určitě zkuste nějaký výlet, hromadu jich nabízí v přístavu, lodní výlety jsou velkým zážitkem! Pokud se rádi potápíte, najdete tady i skvělou potápěčskou školu European diving center (www.europeandivingcentre.com), jejíž majitel je brit, což je fajn, protože jeho angličtina je tím pádem dobrá apokud mluvíte anglicky, nemusíte se bát o to, že dojde k nějakým zmatkům a nedorozuměním.

Ve Fethiye si prostě každý může najít něco. Třebaže leží trošku bokem a je to spíš klidné místo, myslím, že se tady zabaví jak mladí tak i starší lidé, ať už hledají klid a odpočinek a nebo zábavu a různé aktivity.Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Fethyie

dne 2014-10-26 04:41:11

Fethiye je podle nás skvělá. Je to čisté, klidné, bezpečné letovisko. Není tady moc barů ani klubů, takže můžete jít klidně ven i s dětmi a nemusíte mít strach o setkávání s ožralci a podobnými existencemi nebo o hluk pozdě do noci. Nakupování je tady taky skvělé, zvlášť na úterním trhu, kde se dají usmlouvat dobré ceny. Spousta různých výletů jak po souši tak na lodích. Jsou tady i fajn restaurace, kde jsme si dali vynikající čerstvé ryby - mňamka! Na rybím trhu si dokonce můžete koupit co chcete a v restauraci vám to uvaří! Přístav městečka je moc hezký, ideální na procházku. Celkově musím říct, že se nám Fethiye hrozně líbila!Dovolená Fethiye

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Fethiye a nebo další spoustu zájezdů do Turecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Fethiye a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!