Města Mersin a Tarsus jsou neprávem opomíjené perly na břehu Středozemního moře. Území se nachází mezi Antalyí a Osmanií a co do zajímavosti si nezadá s mnohem známějšími turistickými oblastmi.

Mesin je hlavní město stejnojmenné provincie a je také nejvýznamnějším přístavem celého Turecka.

Mersin

Mersin

Co nabízí Mersin

První zmínky o městě pocházejí ze 7. století př. n. l. Jeho strategiská poloha nedala spát snad všem vůdcům tehdejších středomořských říší až do doby osmanských Turků, kteří si město definitivně podmanili. Ve městě stojí za návštěvu románská katedrála svatého Antonína Paduánského. Antické památky objevíte v nedalekém městě Soloi-Pompeiopolis. Můžete si prohlédnout i Atatürkův dům, který dnes slouží jako jeho muzeum. Moderní architekturu zastupuje Mertim Tower s 52 patry. V letech 1987 – 2000 byl nejvyšším mrakodrapem Turecka.

Mertim Tower v Mersinu

Mertim Tower v Mersinu

Každoročně v říjnu se zde koná Mersinský mezinárodní hudební festival. Vyhlášená je také místní kuchyně, rozšířená po celém Turecku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mersin

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Turecka a zajímá-li vás přímo destinace Mersin, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Turecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Turecku je bezva!