Řecko je podle mne nejlepší světovou destinací pro strávení krásné dovolené. Najdete tady nádherné moře, pláže, hory, krásná města, bohatou historii se spoustou památek, skvělé jídlo a příjemné lidi. Co víc si přát? Přitom to vše dostanete naservírováno s tím, že nemusíte vystrčit paty z Evropy, můžete se cítit naprosto bezpečně a když už se vám něco stane, bude o vás postaráno zdravotním systémem s evropskými standardy. Prostě po všech směrech ideální destinace 🙂

Je to samozřejmě hlavní důvod toho, proč do Řecka každým rokem zavítají desítky milionů turistů z celého světa a proč tento počet každý rok stoupá. Zaletět si do Řecka na dovolenou totiž není nic nedosažitelného prakticky pro kohokoli, a tak je letecká dovolená v Řecku stále oblíbenější volbou i mezi českými turisty. Nádherná místa jako poloostrov Chalkidiki, ostrovy Kréta, Rhodos či v Jónském moři stále zelený ostrov Korfu, vás prostě zaručeně nadchnou.

Jenže Řecko nenabízí jen tato nejznámější místa. V Řecku najdete minimálně desítky ostrovů, na kterých můžete strávit celou dovolenou a nudit se na nich rozhodně nebudete! Rádi bychom vás upozornili aspoň na 5 nádherných ostrovů, které rozhodně stojí za návštěvu, ale o kterých český turista zatím příliš neví. A je to velká škoda!

Ithaka

Překrásný ostrůvek Ithaka se choulí k ostrovu Kefalonia, ze kterého se sem trajektem dostanete za pár desítek minut. Ithaka, rodiště bájného Odyssea, ostrov krásných pláží, divokého pobřeží a starobylých vesnic v horách, by rozhodně neměla chybět v seznamu míst, které stojí za to v životě navštívit. Historie na vás bude dýchat na každém rohu a krásy malých a často poloprázdných pláží vás nadchnou. Neváhejte!

Ithaka

Ithaka

Syros

Hlavní ostrov souostroví Kyklád s jedním z nejkrásnějších řeckých měst – to je ostrov Syros (Sýra). Nabízí opravdu bohatou historií, kterou vám bude připomínat řada tisíciletých památek i atraktivní vnitrozemí – na jedné straně ostrova skalnaté a pusté, na druhé pak nabízející zeleň, úrodné pláně a krásné pláže.

Skopelos

Překrásný ostrov. Asi by jeho popis tímto mohl skončit, protože Skopelos, ostrůvek, který se nachází v souostroví Sporady, je prostě nádherný. Jeho zelené vnitrozemí s bujnou vegetací, kouzelné pláže a dokonale fotogenická místa si prostě zamilujete. Letadlem se sem sice nedostanete (létá se na sousední Skiathos), ale nenechte se tím odradit a na Skopelos vyražte. Dáte mi za pravdu, že tento ostrov prostě stojí za to vidět.

Skopelos

Skopelos

Mykonos

Tento ostrov souostroví Kyklády proslul zejména jako ostrov větrných mlýnů. Určitě znáte jeho fotografie a asi jste o něm již slyšeli, přesto Mykonos zůstával u turistů dlouho přehlížen. Dnes je populární zejména v LGBT komunitě a také mezi filmovými hvězdami. Pokud máte rádi bohatý noční život, pak Mykonos, ostrov větrných mlýnů, který nikdy nespí, je pro vás tou pravou volbou.

Mykonos

Mykonos

Santorini

Tento ostrůvek je všechno jen ne neznámý. Do našeho seznamu jsme jej ale nezařadili omylem, protože většina lidí sem jezdí na den či dva v rámci výletů z okolních ostrovů. Já vám chci doporučit se sem vypravit na delší dobu, protože Santorini za to prostě stojí. Ostrov má úchvatný tvar (přecijen leží na okraji kráteru), uvidíte zde snad nejkrásnější a nejtypičtější řecká městečka a vesničky a jedny z nejvyšších pobřežních skal v celém Řecku. Připočtěte si k tomu příjemný noční život, krásné pláže a dokonalou romantiku mnoha míst na ostrově (ach ty výhledy!) a máte recept na strávení skvělé dovolené. Pokud dáte na mé doporučení, vydejte se na plavbu kolem ostrova. Zejména ve večerních hodinách před západem slunce je ostrov z moře naprosto úchvatný a pohled na něj se vám vryje do paměti na celý život.

Santorini

Santorini

Vím, že by se dala najít spousta dalších, třeba i méně známých ostrovů, které lze vřele doporučit k návštěvě, ale výše uvedených 5 ostrovů je jednoduše a prostě úžasných, každý přitom svým vlastním způsobem. Na většinu z nich se dá dostat pohodlně letecky a ty, které tuto možnost nenabízí, jsou i tak v dosahu letiště na okolních ostrovech. Pokud přemýšlíte nad tím, že poletíte na dovolenou do Řecka, přečtěte si více i o ostrovech v našem seznamu výše a nechte se inspirovat. Ať už ale do Řecka poletíte kamkoli, uvidíte, že budete spokojení. Řecko je prostě nejlepší dovolenková destinace světa a za tím si stojím 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!