Ras Nungwi je rybářská vesnice na severu Zanzibaru. Je zajímavá svou písečnou pláží a korálovými útesy. Můžete navštívit akvárium Mnarani s ohroženými druhy želv. Prohlédnout si můžete i maják z koku 1886.

Ras Nungwi

Ras Nungwi

Vesnice Ras Nungwi, ležící na severní části ostrova Zanzibar, se během krátké doby změnila v nejpopulárnější letovisko ostrova. Pláž lemují mangovníky, banánovníky a kokosové palmy. Dobře přístupné jsou korálové útesy. Pláž má nejlépe vyvinutou infrastrukturu. Ze strany místních obyvatel panuje přátelská atmosféra. Místní rybáři a stavitelé plachetnic se nechají pozorovat při práci. Nabízejí také celou řadu aktivit – potápění, surfování, zapůjčení mořského kajaku nebo vodní lyžování. Ke šnorchlování vás rádi dopraví ke korálovému ostrovu Mnemba.

Turisté se mohou ubytovat v bungalovech s doškovými střechami.

Pláž v Ras Nungwi Pláž v Ras Nungwi

© EQRoy / Shutterstock.com

U vesničky Ras Nungwi se dá pozorovat stavba tradičních dřevěných plachetnic dhow.

Na nejvzdálenějším severním koutě ostrova se tyčí maják z roku 1886, jenž je přístupný turistům, ale hlavně – je pořád funkční.

Kousek od majáku najdete akvárium Mnarani, kde jsou k vidění ohrožené želvy – karety pravé a obrovské.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nejlepší letovisko na ostrově

dne 2015-04-28 02:03:18

Nungwi je nejvyhlášenější letovisko Zanzibaru, místo, kde jsou nejhezčí pláže a nejlepší turistické zázemí na celém ostrově. Místní pláž je skutečně nádherná s křišťálově bílým pískem, jemným jako samet a čistou průzračnou vodou. Nungwi je vyhlášené potápěčské letovisko, najdete zde celou řadu společností, které vám budou nabízet výlety za potápěním. Vesměs na všechny jsme slyšeli pozitivní ohlasy.

Údajně je Nungwi tak oblíbené proto, že pláže na severu a severozápadě ostrova jsou hezčí než ty na východě a jihu ostrova. Nevím, nemohu to srovnat, na východě, prý je zde i méně ježků ve vodě. V každém případě na koupání to tady bylo super, protože voda je krásně teplá a čistá.Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělá dovolená v Nungwi

dne 2015-03-15 17:08:05

Příjemné letovisko s nádhernými plážemi a dobrými hotely postavenými v takovém rustikálním stylu, ale přitom moderně vybavené a dobře zařízené. Na pláží byla spousta mušliček, z čehož byly nadšené děti, které jich tady nasbíraly snad tunu. Nejhorší z celé dovolené pak bylo jim vysvětlit, že si je nemůžou vzít domů a ať si vyberou tři nejhezčí a ty si vezmou...

Jsou tady i želví farmy nebo jak to nazvat. Bavili jsme se o nich s dalšími turisty a ti nám řekli, že jedna je orientovaná na turisty a dá se tady s želvami i plavat, ale že sem jezdit nemáme, protože je to pro želvy hrozně stresující a je to spíš jen stroj na peníze. Druhá farma se stará o ochranu želv a vypouští je do volné přírody. Člověk je může nakrmit a dozvědět se o nich spoustu zajímavostí. Proto jsme tedy dali na rady a šli jsme sem. Vstupné bylo pouhých $5, informací jsme se dozvěděli dost, pro děti to bylo fajn, ale jinak to hodnotím vesměs průměrně. Žádný zázrak.

Ras Nungwi je prostě příjemné místo pro strávení dovolené, nečekejte tady žádné divoké párty a bary otevřené až do rána. Ale na krásnou dovolenou je to tady jako stvořené. Pokud byste se nechtěli nudit na pláži, je možné si tady půjčit vybavení na kajting, windsurfing a nebo jet na potápění či šnorchlování k útesům. Prostě pro každého něco!Dovolená Ras Nungwi

Dovolená v destinaci Ras Nungwi? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Zanzibar a vyberte si ze všech dostupných možností!