Paje je rybářská vesnice na jižním pobřeží Zanzibaru, vzdálená 1 hodinu jízdy od Stone Town v Zanzibar City.

Pláž v Paje

Pláž v Paje

Je to malé plážové středisko s korálovými útesy a dlouhými bílými plážemi, které se mírně svažují do tyrkysového moře. Nachází se zde populární restaurace Rock, která leží na skále, jen kousíček od břehu a která nabízí nádherné výhledy. Pokud budete poblíž, zajděte si sem aspoň na koktejl a chvilku poseďte. Vzhledem k orientaci to tady na západy slunce úplně ideální není, ale večery jsou zde krásné i tak.

Slavná restaurace Rock v letovisku Paje Slavná restaurace Rock v letovisku Paje

© Marius Dobilas / Shutterstock.com

Ideální místo pro šnorchlování a koupání.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Příjemné plážové letovisko, fajn potápění

dne 2015-01-27 00:45:10

Paje a celý jihovýchod Zanzibaru je mnohem klidnější než sever ostrova, kam přecijen jezdí většina turistů a kde to prostě mnohem víc žije. Přesto je jih podle mne minimálně stejně krásný jako sever, výhodu má v tom, že je zde méně lidí, což pro někoho může být výhodou.
My jsme do Paje jeli s tím, že tady chceme zkusit potápění, a právě menší počet lidí dělá z potápění větší zábavu, protože pod vodu nešlo tolik potápěčů najednou. Ponory tady vyjdou dráž než třeba v Nungwi, ale myslím že krása obou míst (myslím tu podmořskou) je srovnatelná.
Jinak je Paje příjemné letovisko, v plné sezoně je tady prý vcelku rušno, my tady měli klídek a absolutní pohodičku, což na téhle hezké pláži je o to větší radost.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Kitesurfing a pohoda

dne 2014-11-11 23:21:16

Paje je vyhlášené letovisko pro kitery, jsou tady na kiting ideální podmínky. Pokud nevíte, co to je kiting, pak vězte, že je to kombinace surfování na dlouhém prkně a létání na padáku - na zádech máte padák, který vás táhne a na nohách máte prkno, se kterým se řítíte po mořské hladině a můžete dovádět na vlnách. Velmi atraktivní, ale velmi náročný sport, který se v Paje můžete jednoduše naučit, protože tady je několik škol. Já si zaplatila odpolední kurz, trval asi 4 hodiny a na jeho konci jsem se uměla rozjet, postavit na prkně a vydržet na něm asi 10 vteřin :-)))

Pláž v Paje je moc hezká, písek je tady krásné bílý a jemný jako cukr, takže se na něm skvěle leželo. Pláže na Zanzibaru jsou obecně moc hezké, takže ani tato není výjimkou.

Nevýhodou je, že při odlivu je nutné jít hodně daleko do moře, abyste byli aspoň trošku v hloubce a mohli plavat. Na plavání je to tady trošku akční vzhledem ke kiterům a windsurferům.

Na jihovýchodní straně letoviska se pravidelně každý večer pořádají párty, takže si můžete zajít zatrsat a bavit se.

Restaurací v Paje moc není, my chodili do té na pláži, kde sice děsně trvala příprava jídla, ale bylo moc dobré. Delší příprava nám nevadila, dali jsme si drink, pozorovali moře a nechali myšlenky plavat společně s vlnami někam za horizont. Na relax naprosto skvělé místo!Dovolená Paje

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Paje? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Paje nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Zanzibar, nebudete litovat!