Prales Jozani tvoří asi 5000 ha původního lesa. Žijí  zde vzácné endemické opice, antilopy a celá řada dalších velmi vzácných živočichů. Ve stále zeleném lese rostou až 45 metrů vysoké stromy, mangrovníky, a křoviny.

Prales Jozani, nebo také Jozani Chwaka Bay National Park, pokrývá asi 5000 ha plochy. Původní les zahrnuje mangrovníky i bažinatý les s 26 druhy endemických stromů a keřů.

Prales Jozani

Prales Jozani

Tato přírodní rezervace leží 10 km jihovýchodně od Zanzibar City, mezi zátokami Chwaka a Uzi. Zahrnuje několik vegetačních pásem. Vyskytují se zde vzácné endemické opice guerézy červené, malé druhy antilop (chocholatka zanzibarská, chocholačka modrá, antilopka pižmová), kočkodani a štětkouni.

Místní obyvatelé věří, že tu někde ještě přežívá levhart zanzibarský, ale ten už pravděpodobně vyhynul.

Typický obyvatel pralesa Jozani

Typický obyvatel pralesa Jozani

Vegetace není závislá na monzunových deštích, protože půda má porézní vulkanické podloží a rostliny tak využívají vysokou hladinu spodní vody. Rostou zde přesličníky, fíkovníky a blahovičníky, ale také až 45 metrů vysoké domby.

V Jozani není pouze původní les, vyskytují se zde i další biotopy – stále zelené křoviny, močály a mangrovníky, které vyrůstají částečně ve vodě. To vše si můžete prohlédnout po naučné stezce nazvané Pete-Jozani Mangrovy Boadwalk, začínající 1 km od hlavní brány parku. Platí se zde sice vstupné, ale kvalitní naučná stezka s visutými lávkami nad různými typy mangrove a průvodcovská služba mile překvapí. Vstup v noci není dovolen.

Mangrovy v pralese Jozani

Mangrovy v pralese Jozani

Přes prales neteče žádná řeka.

Návštěva pralesa bývá turisty nejčastěji spojována s výpravou za delfíny z Kizimkazi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Levný a krásný park

dne 2015-05-07 08:25:00

Park Jozani je velmi dobře udržovaný, při vstupu tady dostanete průvodce. Je vidět, že průvodce jejich práce baví, protože ten náš byl usměvavý, vše nám velmi zaníceně ukazoval a popisoval a byl studnicí opravdu širokého množství informací. Park je v podstatě 3v1, protože tady uvidíte zmíněné opice, které stojí za samostatnou kapitolu, deštný prales a taky se projdete v mangrovech po moc hezky udělaném chodníčku. V parku se dá koupit pití a občerstvení, což je plus.

To vše za vstupné parádních 10 USD, tak co si přát víc? Mimochodem, pokud po vás budou v hotelu chtít za výlet sem třeba 50 USD, tak víte, že je něco špatně, takové částky chtějí i v hotelích,které jsou teba 20 minut jízdy autem od parku - to se vám vyplatí vzít si taxík a ještě vám zbyde spousta peněz na oběd :) Tak se nenechte obrat a smlouvejte.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Opice hezky z blízka!

dne 2014-12-19 07:22:45

Prales Jozani je skvělým místem, pokud chcete blíže poznat přírodu Tanzánie, respektive ostrova Zanzibar. Park je docela velký, žije v ném údajně kolem 3000 opic, které tady uvidíte ve velkém množství. My jich dohromady viděli možná 50, některé z velké blízkosti jen pár desítek centimetrů. Je opravdu legrace je pozorovat, zvlášť děti si to užijí, protože opice jsou opravdu legrační a dovádí, jako kdyby se chtěly předvádět. Procházka parkem je moc příjemná, počítejte tak s dvěma hodinami času. Skutečně příjemný zážitek!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherná příroda v pralese Jozani

dne 2014-11-24 13:11:46

Návštěva Zanzibaru by nemohla být kompletní bez toho, abyste se zajeli podívat do místního pralesa Jozani, který se nachází v jižní části Zanzibaru, relativně nedaleko hlavního města ostrova. My sem jeli na výlet z Uroa, kde jsme byli na týdenním pobytu a právě na Jozani jsme spoléhali s tím, že si zde náš pobyt ozvláštníme a zpestříme. To se rozhodně podařilo, protože v pralese Jozani uvidíte celou řadu zajímavých věcí - samozřejmě samotný deštný prales (nádherný!), ohrožené druhy opic a také mangrovový háj, který je taky velmi zajímavý. Prales Jozani je poslední místo Zanzibaru, které se nechává zcela v rukách přírody a nežijí zde žádní lidé. Nám se jeho návštěva moc líbila, bylo to příjemné seznámení s exotickou faunou a flórou, která je zde velice bujná a barevná. Velmi doporučuji!Dovolená Prales Jozani

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Prales Jozani a nebo další spoustu zájezdů na Zanzibar. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Prales Jozani a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!