Kizimkazi je rybářská vesnice, která leží na jihozápadě ostrova Zanzibar. Až do 17. století bývala hlavním městem Zanzibaru. Nachází se zde pěkná pláž, ale větší atrakcí jsou výlety za delfíny. Turisticky zajímavá je i zdejší mešita.

Kizimkazi

Kizimkazi

Rybářská vesnice Kizimkazi se rozkládá na jihu ostrova Unguja, asi 50 kilometrů na jih od hlavního města Zanzibar City. Kizimkazi je vlastně spojení dvou vesnic, severní část Kizimkazi Dimbani a jižní část Kizimkazi Mkunguni. Kizimkazi bývalo osídleno dlouho před příchodem ománských sultánů a je známé jako někdejší hlavní město celého ostrova. Na pobřeží je pěkná pláž.

Pláž v Kizimkazi

Pláž v Kizimkazi

Turisté sem však jezdí za jinou atrakcí a tou jsou delfíni, kteří se rádi zdržují u zdejšího pobřeží. K hejnům delfínů vyplouvají lodi z Kizimkazi Dimbani a výlet bývá někdy spojený s návštěvou místní mešity. Nikdy není zcela jisté, že delfíny uvidíte. Pravděpodobnost bývá okolo 80%. Nejlepším časem na výlet je ráno, kdy je moře klidné a vítr tolik nefouká. Můžete si s sebou vzít i potápěčské vybavení nebo třeba jen šnorchl a zkusit pozorovat mořský život mimo loď.

Výlet za delfíny z Kizimkazi

Výlet za delfíny z Kizimkazi

Při výletu za delfíny si turisté většinou prohlédnou i mešitu Dimbani ze 12. století. Tato mešita patří k nejstarším ve východní Africe. Před mešitou se nachází několik náhrobků a stavba z venku není moc zajímavá. Uvnitř je to ale něco jiného. Nápisy and mihrábem, což je výklenek směrem k Mekce, pochází z roku 1107. Patří k nejstarším nápisům ve svahilštině. Pro vstup do mešity platí přísná pravidla – bez bot, se zakrytými koleny a rameny. Během modliteb je vstup zakázán.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nejlepší místo na světě na odpočinek!

dne 2015-04-05 21:37:04

Prázdninové letovisko s pár příjemnými hotely, nic tady jinak není, vše vám musí zajistit přímo hotel. Ale pláže jsou tady naprosto dokonalé, stejně tak oceán. Na lenošení na pláží, chytání bronzu, plavání a popíjení drinků u hotelového bazénu těžko budete hledat lepší místo! Lidé jsou tady taky moc příjemní. Mohu doporučit náš hotel The Residence by Cenizaro, je jako snová exotická oáza. Opravdová nádhera!Dovolená Kizimkazi

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Kizimkazi? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Kizimkazi nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Zanzibar, nebudete litovat!