Dovolená na Zanzibaru je pro mnoho lidí stále ještě něco naprosto neznámého, o této možnosti a o tomto ostrově řada lidí totiž ještě v životě neslyšela a nebo o něm nemají absolutně žádné informace.

Je to ale veliká škoda, protože právě Zanzibar splňuje většinu požadavků, které běžný turista na svou dovolenou obvykle má. Hledáte-li exotickou destinaci, kam se dá cestovat prakticky po celý rok (protože počasí na Zanzibaru je skvělé celoročně), kde najdete opravdu nádherné pláže a skvělé podmínky pro vodní sporty a kde můžete dělat i něco jiného než jen relaxovat na pláži (jako např. prozkoumávat prales Jozani, podívat se na farmu, kde se pěstuje koření, prozkoumávat okolní ostrovy a ostrůvky, bloudit krásnými uličkami starého města Zanzibar City atp.), pak jste ji právě našli – jmenuje se Zanzibar 🙂

Pláž v Kizimkazi

Velkou výhodou Zanzibaru je, že se nenachází na druhé straně planety jako třeba Havajské ostrovy nebo Francouzská Polynésie a cesta sem tak není nesnesitelně dlouhá. Velkým plusem dovolené na Zanzibaru je také skutečnost, že zájezdy na Zanzibar nejsou drahé a pokud máte trošku štěstí na nějakou výhodnou nabídku, najdete zájezdy na Zanzibar za opravdu velice dobré ceny.

Zanzibar town

Dovolená na Zanzibaru tak může být opravdu pro každého a uvidíte, že se vám tento malý kousek pevniny v západním Indickém oceánu bude moc líbit. Jedná se totiž o jeden z posledních nádherných a turismem nepříliš zkažených koutů východní Afriky, takže máte-li rádi spíše klid a hledáte-li krásné scenérie, Zanzibar vás okouzlí!

Slavná restaurace Rock v letovisku Paje Slavná restaurace Rock v letovisku Paje

© Marius Dobilas / Shutterstock.com

Zanzibar většina turistů navštěvuje v rámci větší dovolené v Africe, kdy nejprve cestují několik dní po národních parcích Tanzánie či Keni, aby pak týden či dva relaxovali na plážích Zanzibaru. Ať už se na Zanzibar dostanete jakýmkoli způsobem, ať už zde budete jen pár dní a nebo několik týdnů, přejeme vám, aby se vám zde líbilo tak moc, jako nám a dalším lidem, se kterými jsme si o jejich dovolené na Zanzibaru povídali.

Prales Jozani

Prales Jozani

Snad vám k poznání ostrova Zanzibar pomůže i MAHALO.cz a články, které zde o Zanzibaru máme připraveny!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (3 )
  • 100%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Ideální místo pro líbánky!

dne 2015-02-13 15:22:42

Zanzibar je super místo pro strávení líbánek. Bělostné pláže, tropická příroda, všichni tady jsou tak usměvaví a milí a snaží se, abyste se tady cítili dobře. Opravdu skvělé místo!
Během pobytu na ostrově si nenechte ujít výlet do pralesa Jozani, který je posledním neobydlením a nenarušeným kusem Zazibaru, kde uvidíte opravdový deštný prales, místní ohrožené druhy opic a taky mangrovový háj. Krása!
Přibalte si boty do vody, na některých místech ostrova bývají pláže s korály a nebo se skalisky a je lepší mít boty do vody, aby si člověk nepodřel chodidla.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvely ostrov s paradnim potapenim

dne 2014-12-08 05:32:41

Velmi prijemny ostrov s hezkymi plazemi a paradnim snorhclovanim a potapenim. Měli jsme tady několik ponoru a bylo to fakt supr. Nektere plaze jsou luxusni, ty nejznamejsi byvaji dost zaplnene, je lepsi si pujcit auto nebo motorku a jezdit mimo hotel a hledat nejake opustenejsi plaze. Měli jsme velke stesti, ze jsme na plazi Nakupenda (je to takovy pidi piscity ostrůvek jen asi 15 minut od hlavního města Zanzibaru) byli uplne sami takze mame luxusni fotky. Dovolena na Zanzibaru se nam moc libila, vydržela bych tady mnohem dele nez tech nasich 9 dnu. Tak třeba priste :o)Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný tanzanský ostrov!

dne 2014-12-03 15:29:05

Zanzibar je úplně úžasný ostrov s dokonalými plážemi s bílým pískem, průzračnou vodou a palmami. Je ideální na týdenní odpočinek (doporučuji jet do Tanzánie na 2 týdny - týden věnovat parkům a týden odpočinku na Zanzibaru), během kterého ho v pohodě i projedete. Jsou zde super místa jako zahrady s exotickým kořením (super!), některé úžasné pláže (třeba Paje beach je dokonalá!), místní kamenné město Zanzibar (nádhera) a pak i nějaké malé rezervace se zvířaty (po safari jsme to už nezkoumaly) takže si tady užije každý. Jeto tady bezva i pro děti, protože pláže mají obvykle pozvolný vstup do moře, jsou čisté a upravené. Ubytování je velký výběr, takže není problém si najít to, co bude odpovídat představě i peněžence. Lidé tady jsou moc milí a usměvaví, takže za nás naprostá spokojenost. Hned bychom sem jely znova!!!Dovolená na Zanzibaru

Ještě jste nebyli na dovolené na Zanzibaru a nebo se na Zanzibar chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Zanzibar nabízí. Nebudete litovat!