Ostrov Mahé je hlavním a největším seychelským ostrovem, je to mezinárodní brána na Seychely.

Z mezinárodního letiště v hlavním městě Victoria můžete odletět na ostatní ostrovy souostroví. Okolo pohoří v blízkosti hlavního města se rozprostírá národní park. Na členitém pobřeží leží krásné písčité pláže.

Ostrov Mahé je ve vnitřní skupině ostrovů. Na ostrov se můžeme dostat letecky na letiště u hlavního města Victoria.

Na ostrově žije téměř 90% celkového počtu obyvatel Seychel. Je sídlem vlády a hlavním centrem obchodu.

Hornaté vnitrozemí (čedičové hory) ostrova je pokryto bujnou vegetací. Kromě národního parku v blízkosti hlavního města zde najdeme i dva podmořské parky.

Krásná pláž na Mahé

Krásná pláž na Mahé

Ostrov je domovem téměř 90% z celkového počtu obyvatel (nebo přibližně 72.200 osob), který odráží různorodé etnické a sestup z africké, indické, čínské a evropské populace, a je sídlem vlády a hlavní centrum obchodu seychelského souostroví.

Mahé je ostrov výjimečný svou flórou, která se v průběhu staletí téměř nezměnila. Vzácné endemické druhy rostlin nejsou nikde jinde na světě. Rostou zde masožravé seychelské špirlice a seychelské vanilkové orchideje.

Mahé je dopravním centrem pro denní výlety na okolní ostrovy a všechny další ostrovy v zemi.  Vnitřní doprava po ostrově je možná pronajatým autem po úzkých a klikatých silnicích, ale s krásným výhledem do údolí na četných odpočívadlech.

Hlavní město Victoria

Hlavní město Victoria je město mezi horami a oceánem. Je to jedno z nejmenších a nejdražších měst světa. Žije zde 27 000 obyvatel, což činí třetinu všech obyvatel Seychelských ostrovů. Projděte se po ulicích a pokuste se vstřebat atmosféru města. Dojděte k Zonm Lib  Monument (jinak také Liberation Monument) – památníku svobodných mužů (bojovníků) proti kolonialismu.

Výhled na město Vicrotia na ostrově Mahé

Výhled na město Vicrotia na ostrově Mahé

Národní botanická zahrada

Navštivte Národní botanickou zahradu založenou v roce 1901 na okraji hlavního města v Mont Fleuri. Najdete tu několik endemických druhů rostlin, ale i exotické rostliny, které sem byly přivezeny z jiných oblastí. Je to jedno z mála míst na Mahé, kde můžete vidět Coco de Mer – palmu, která jinak roste jen na ostrově Praslin. Vysoko ve větvích stromů tu žijí kaloni, ale najdete zde i želvy z ostrova Aldabra. Vstupné je 25 rupií.

Vodní lilie, Národní botanická zahrada na ostrově Mahé

Vodní lilie, Národní botanická zahrada na ostrově Mahé

Jen málo lidí ví o vodopádu, k němuž vede cesta od kostela Port Glaud v hlavním městě. Cesta vede krásnou krajinou po pěšině až k vodopádu. Zaplatíte sice vstupné (asi 25 rupií), ale můžete obdivovat například netopýry.

Sir Selwyn Selwyn-Clarke Bazar

V sobotu ráno si zajděte na Sir Selwyn Selwyn-Clarke Bazar. Ten byl postaven v roce 1840 a zrekonstruován v roce 1999. na tomto tržišti budou uspokojeny všechny vaše smysly. Uslyšíte dohadování prodejců s kupujícími o ceny banánů nebo různého koření a můžete si něci nakoupit i sami.

Sir Selwyn Selwyn-Clarke Bazar Sir Selwyn Selwyn-Clarke Bazar

© ppart / Shutterstock.com

Pozorujte volně létající ptáky okolo stánků, kteří čekají na zbytky ryb. Cestou po tržišti nahoru si  můžete v mnoha prodejnách koupit suvenýry, výrobky místních řemeslníků nebo něco na sebe.

Pláže na ostrově Mahé

Najdeme zde množství idylických pláží, většinou liduprázdných, z nichž každá je jiná. Mahé navštěvuje největší procento turistů z celých Seychel. Vody ostrova jsou chráněny korálovými útesy, což je výhodné pro provozování vodních sportů, potápění a šnorchlování. V severovýchodní části ostrova se nacházejí při vstupu do moře ostré skály.

Na Mahé můžete relaxovat na plážích nebo si užívat moderní civilizaci v hlavním městě Victoria.

Pláž Beau Vallon na ostrově Mahé

Pláž Beau Vallon na ostrově Mahé

Pokuste se dojít na pláž Anse Major. Můžete tam sice jet i lodí, ale za hodinu a půl tam dojdete i pěšky. Cesta začíná na Danziles, za restaurací La Scala a vede lesem na Morne Seychellois přes skály, odkud budete mít krásný výhled na oceán. Na pláži můžete trávit celý den opalováním a šnorchlováním.

Nejznámější je pláž Beau Vallon dlouhá 3 kilometry a je bez korálů. Pláž má plavčíka, na břehu čluny rybářů, obchůdky a restaurace.

Další pláže jsou mj.:

 • Anse Takamaka a Anse Intendance (vysoké vlny, windsurfing);
 • Za nejkrásnější pláž je považována Petit Ansé,  dostupná pouze pěšky

Pěkné pláže jsou také:

 • Anse Royal (s rukodělnou dílnou),
 • Anse Souillac (uprostřed plantáží skořicovníků),
 • Grande Anse (windsurfing).

Přehled všech pláží:

 • Anse a la Mouche (plavání)
 • Anse Aux Pins and Turtle Bay (šnorchlováním, plavání)
 • Anse Boileau (plavání)
 • Anse Forbans  (plavání)
 • Anse Intendance (surfování)
 • Anse Soleil (šnorchlování, plavání)
 • Anse Souillac (šnorhlování, plavání)
 • Anse Royale (šnorchlování, plavání)
 • Baie Lazare (šnorchlování, plavání)
 • Baie Ternay (šnorchlování, plavání)
 • Beau Vallon (šnorchlování, plavání, vodní sporty)
 • Carana Beach (surfing, vodní sporty)
 • Grand Anse (surfing)
 • North East Point (šnorchlování, surfing, plavání)
 • Petit Anse (známá jako Anse la Liberte, plavání)
 • Port Launay (šnorchlování, plavání)
 • Sunset Beach (šnorchlování, plavání)

Většina pláží má bílý písek.

Část pobřeží obklopuje 500 m široký mělký šelf, zde jsou vhodné boty do vody.

K ostrůvkům Cerf, Long island, Moyenne, Round island, St. Anne a Cachée, které byly i s okolím vyhlášeny roku 1973 mořským přírodním parkem „St. Anne Marine National Park“, jsou organizovány výlety lodí.

Pláž Anse Major na ostrově Mahé Pláž Anse Major na ostrově Mahé

© IndustryAndTravel / Shutterstock.com

Je zde zakázán rybolov a sběr lastur a korálů. K chráněným územím patří i mořské národní parky Baie Ternay Marine National Park a Port Launay Marine National Park. Cílem ochrany jsou i masožravé rostliny a orchideje. Turistické stezky jsou značené.

Pozoruhodnosti ostrova Mahé

Clock Tower

V Clock Tower najdete zvláštní podobnost s Towerem v Londýně. Jeden z guvernérů Seychel, Sir Ernest Sweet-Escott, totiž nařídil, aby byla Clock Tower postavena jako kopie Big Ben.

Clock Tower ve městě Victoria na ostrově Mahé

Clock Tower ve městě Victoria na ostrově Mahé

Francouzské kulturní centrum

I když nejste členem kulturního centra můžete do Francouzského kulturního centra přijít na velmi chutný oběd.

Le Jardin du Roi Spice Garden

Chcete-li navštívit zahradu koření, máte možnost právě zde. Le Jardin du Roi Spice Garden najdete snadno, stačí se dívat jen po ukazatelích.

Mission Lodge

Mission Lodge byl původně určen k poskytování přístřeší, stejně jako vzdělávání pro děti otroků v koloniálním období. Pracovní farma a obývací pokoje pro žáky, které postavili francouzští misionáři, zde již nejsou.

Výhled od Mission Lodge

Výhled od Mission Lodge

Může však vychutnat fantastický výhled na západní pobřeží ostrova Mahé.

Morne Seychelles National Park

Národní park Morne Seychelles National Park byl založen v roce 1979. Tento národní park je největší na Seychelách, pokrývá pětinu plochy ostrova Mahé. K dispozici je 12 samostatných stezek.

Morne Seychelles National Park

Morne Seychelles National Park

National Botanical Gardens

Pokud máte zájem vědět o flóře a fauně na Seychelách více, národní botanická zahrada National Botanical Gardens je tím pravým místem. Je všeobecně známo, že tato Seychely jsou domovem pro některé z nejvzácnějších původních rostlinných druhů na světě, z nichž některé jsou v nebezpečí a vymírají. Tato zahrada se tomu snaží zabránit.

Můžete zde také ochutnat skutečnou kreolskou kuchyni v nedaleké restauraci.

Seychelles Natural History Museum

Muzeum Seychelles Natural History Museum se nachází na Independence Avenue v hlavním městě Victoria. Nejen, že muzeum má zásadní artefakty na přírodní historii Seychel, ale také vzdělává návštěvníky v ekologických problémech v podobě dioramat a exponátů, jakož i dokumentů a archivů.

Tea Factory

Tea Factory je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších turistických míst na ostrově Mahé. Prohlídka vám dá podrobnou představu o čajové plantáži a výrobním procesu. Můžete zde také ochutnat a zakoupit různé čaje.

Tea Factory na ostrově Mahé Tea Factory na ostrově Mahé

© Ivan Nesvadba, www.panoramio.com/user/4538453

 • Hodnocení uživatelů

 • Hodnocení: 4.25 hvězdy
  4.25 / 5 (4 )
 • 85%
 • (4)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Exotický ráj, který se ale časem omrzí

dne 2015-04-30 12:11:09

Možná vás to překvapí, ale Seychely jsou velmi chudou zemí třetího světa, což turisté většinou nemají šanci zažít a tak tomu nevěří. Průměrný turista tady utratí víc peněz než místní vydělají za opravdu dlouhou dobu. Průměrný turista si tady žije v luxusu, který místní nikdy nepoznají. Je to vidět už i v místních obchodech, kde je nedostatek různého zboží. Přesto na místních vidíte, že jsou šťastní a jsou na svůj domov velmi hrdí.

A mají proč, vždyť Seychely jsou jednou z nejkrásnějších destinací světa s opravdu fantastickými plážemi s bílým pískem, které se pomalu svažují do tyrkysového moře plného života a korálových útesů. Ostatně proto je většina pláží Seychel často vidět v různých reklamách s popisky typu "Zažijte opravdovou exotiku", "Nejkrásnější pláže světa" apod.

Seychely vás prostě nezklamou, minimálně ve výše uvedeném určitě ne! Skvělé je, že kromě pláží si tady můžete udělat výlet i do vyšších poloh, které jsou porostlé deštnými lesy s přehršlí divokých zvířat a velkým množstvím exotického ptactva, za kterým sem jezdí lidé z celého světa.

Seychely a Mahé není výjimkou, jsou hlavně o relaxaci na plážích. Není tady moc jiných aktivit, pokud se teda pomine možnost šnorchlování a potápění. Proto tady většina lidí jezdí na kratší pobyty do 10 dní. Někteří lidé, které jsme potkali, tady byli ale třeba i na měsíc nebo i více. Ti ale během svého pobytu vyzkoušeli několik ostrovů, každý vždy na několi nocí, aby viděli co nejvíce. Delší dobu na jednom ostrově totiž člověk nemá moc co dělat. Ostrovy poznáte za chvíli a pak už zbývá jen relax na pláži, což ne každému vyhovuje.

Z toho všeho vyplývá, že se nám tady hrozně moc líbilo. Bylo to jako procházet se v našich nejbarevnějších exotických fantaziích s nádhernými plážemi a příjemnými lidmi. Ale znova bych se tady asi nevrátila, protože nevím,co bych tady víc dělala. Možná pokud bychom chtěli opravdu jen a pouze odpočívat a vyčistit si hlavu, tak by to tady bylo určitě bezva. Ale protože rádi poznáváme, tak bychom tady neměli moc co dělat...Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásná dovolená na Mahé

dne 2015-02-04 02:47:18

Ostrov Mahe je absolutně překrásný, jeho návštěva je mým splněným snem. Snem o exotické destinaci s palmami, bílým pískem jemným jako moučkový cukr :-) K tomu úžasné moře a nádherné korály, plavání s tropickými rybkami, želvami a spoustou možností na výlety.

Skvělý bonus pro nás byl, že jsme mohli každý den vidět přímo z pláže obrovské velrybí žraloky, kteří zde v době naší návštěvy asi měli taky zaplacený pobyt :o)

Moc se nám líbil i místní trh, který tady bývá jednou týdně (tuším, že to byla středa), kde to vážně žilo a kde se dalo vyzkoušet místní kuchyni přímo od místních. Vůbec když člověk sledoval místní, kam chodí na jídlo, tak se tady dalo dost ušetřit, protože jinak jsou Seychely docela drahé.

Nabízeli nám výlety na okolní ostrovy, ale nám se na Mahé tak líbilo, že jsme to nevyužili a jen si užívali na krásné pláži a nebo jezdili do okolí hledat další luxusní pláže.

Krásná dovolená, mohu vřele doporučit!Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Moc fajn ostrov se skvělými plážemi, botanickou zahradou a příjemnými lidmi

dne 2015-01-01 02:46:25

Na plážích Mahé je možné dělat všechno možné, na řadě z nich je k dispozici samozřejmě klasika jako výlety na okolní ostrovy, šnorchlování, potápění, někde jde půjčit kayaky, jinde zase dělají paragliding, jízdu na banánech atp. Vybere si tady aždý.

Protože jsme měli fakt super hotel tak jsme nikam moc nevycházeli, nebyl důvod. Ale zaplatili jsme si výlet do místní botanické zahrady, protože máme rádi kytky a stromy a vyšlo to levně. bylo to tu trošku zklamání, protože zahrada je docela malá a protože jsme nároční, tak nám nepřišla ani ničím úplně extra zajímavé. Ale hezká je, to zas nechci říct že není. Chtěli jsme vidět hlavně Coco de mer, což se nám podařilo, takže celkově spokojenost :) Prošli jsme ji asi za hodinku v klidném tempu. Bonus bylo setkání s místními želvami, které jsou fakt obrovské. Věděla jsem, že tady maj želvy ale že jsou tak velké jsem teda nečekala. Taky jsme si nejdřív mysleli že vidíme nějakou sochu želvy. Teda jen do chvíle než se pohla a nám spadla čelist :-D

Mahé je krásný ostrov s nádhernými plážemi. Přesně takovými, jaké uvidíte v brožurkách cestovek, takže pokud budete mít možnost se sem podívat, vůbec neváhejte. Na Mahé je skvělé to, že po příletu jste za pár minut v hotelu, protože ostrov je malý. Proto jsme ani nechtěli letět jinam,abychom zbytečně neztráceli čas a po dlouhém letu z Prahy neprodlužovali zbytečně cestu. K tomu je tento ostrov ideální a i přesto, že jím projdou všichni turisti co sem jedou, tak tady byl klid a pohoda.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Největší ostrov Seychel

dne 2014-11-06 21:05:18

Mahé je ostrov, kam přiletí většina turistů, kteří míří na Seychely. Je to malý ostrov, ale přesto je největší ze všech seychelských ostrovů :) Dá se objet za den, pokud se člověk bude zdržovat na plážích a bude chtít zajít třeba i do botanické zahrady, tak mu to zabere maximálně tři dny.

Jsou tady krásné pláže, nejvíce se nám líbila Petite Anse, ta byla jako z katalogu a máme odsud nádherné fotky, které nám všichni závidí :o))

Na ostrově žije spousta místních, kteří jsou hrozně přátelští a milí, někteří se s námi dávali do řeči a vyptávvali e odkud jsme a jak se nám na Mahé líbí a byli nadšení, když jsme jim řekli, že je to krásný ostrov.

Určitě ale doporučuju netrávit celou dovolenou jen na Mahé a vyrazit třeba i na některý z okolních ostrovů jako Praslin nebo proslulý La Digue, aby si člověk o Seychelách udělal širší představu. Navíc na okolních ostrovech je méně lidí než na Mahé, což i pro nás bylo lákavé, protože máme rádi klid a spíše opuštěné pláže. Proto jsme i my vyrazili na pár dní na ostrov Praslin.Dovolená Mahé

Láká vás Mahé? Hledáte-li zájezdy do destinace Mahé, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Mahé, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.