Národní archeologické muzeum v Sofii hostí nejpočetnější sbírky v celém Bulharsku a výstavy, jež se zde pořádají k propagaci kulturního dědictví Bulharska, z něj dělají jedno z nejdůležitějších a turisty nejnavštěvovanějších center země. Jedná se také o největší výzkumnou archeologickou jednotku v celé jihovýchodní Evropě. Založeno bylo roku 1921 jako první akademický ústav v Bulharsku.

Národní archeologické muzeum v Sofii

Národní archeologické muzeum v Sofii

Muzeum sídlí v největší a nejstarší bývalé osmanské mešitě ve městě, Büyük camii, jež byla postavena kolem roku 1474 za vlády Mehmeda II. Muzeum bylo založeno jako oddělená entita v roce 1893 jako Národní muzeum se sídlem v bývalé mešitě, která dříve v letech 1880-1893 sídlila Národní knihovna.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní archeologické muzeum v Sofii

Dovolená Národní archeologické muzeum v Sofii je dobrou volbou pro každého, koho láká Bulharsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní archeologické muzeum v Sofii a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!