Národní etnografické muzeum sídlí v areálu bývalého královského paláce, v pozoruhodné budově postavené na konci 19. století v centru Sofie. Účelem Národního Etnografického muzea je shromažďovat, uchovávat a vystavit veškeré materiály spojené s bulharským etnokulturním bohatstvím. 

Muzeum se pyšní více než 50 000 sbírkou organizovanou do několika kategorií: oblečení, zlatnická řemesla, měděné předměty, rituální předměty, řezbářství, zemědělství, keramika, tkaniny a výšivky, domácí potřeby, koberce či zahraniční umění. Ne nadarmo bylo muzeum považováno za jedno z nejbohatších na balkánském poloostrově.

Národní etnografické muzeum Sofie

Národní etnografické muzeum Sofie

V etnografickém muzeu najdete také kolekci a topologickou charakteristiku tradičního bulharského lidového kroje. Podrobně představuje složením krojů a jejich využití v životě Bulharů – na slavnostech či při práci. 

Jedním z nejvýraznějších rysů bulharského folkloru je bezesporu vyšívání, o kterém se zde také dozvíte spoustu zajímavých informací.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní etnografické muzeum Sofie

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Národní etnografické muzeum Sofie a nebo další spoustu zájezdů do Bulharska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Národní etnografické muzeum Sofie a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!