Archeologické muzeum v Burgasu se nachází v bývalé dívčí škole, která byla navržena švýcarským architektem Hermanem Maierem a postavena v roce 1894.
Vystavené exponáty v archeologickém muzeu zobrazují artefakty z pravěkého osídlení oblasti, jež se datuje k 4. – 5. století před naším letopočtem, kdy zde bylo založeno starobylé thrácké město.

Nejstaršími vystavenými artefakty jsou nástroje z kamene, pazourku a kostí z neolitu, doby kamenné a doby bronzové, které byly nalezeny během vykopávek. Město bylo během 3. století našeho letopočtu potopeno a jeho znovunalezení přineslo objevení mnoha druhů kamenných kotev různých velikostí, které potvrzují rozmach námořní aktivity v této oblasti v celém tomto období.

Archeologické muzeum v Burgasu Archeologické muzeum v Burgasu

© Gorka Aranzabal, www.panoramio.com/user/125399

Nejzajímavější částí archeologického muzea je třetí výstavní síň, která je věnována thráckým kultovním praktikám během doby římské nadvlády v Thrákii mezi 1. – 3. stoletím našeho letopočtu. K vidění je poklad, nalezený v thrácké hrobce patřící kněžce Leseskapře, jenž obsahuje pár zlatých náušnic, kameninová rituální čísla, mramorové reliéfy a figurky různých bohů. 

V muzeu jsou také vystaveny nálezy z vesnice Debelt, ležící zhruba 18 km od Burgasu. Sbírka obsahuje mince, keramiku a ozdoby z tehdejšího města Deltum. Součástí muzea je i venkovní výstava, kde si návštěvníci mohou prohlédnout jedinečnou rekonstrukci thrácké hrobky pocházející ze 13. století před naším letopočtem, jež byla objevena v obci Belevren.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Archeologické muzeum v Burgasu

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Archeologické muzeum v Burgasu je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Archeologické muzeum v Burgasu či Last minute nabídek do Bulharska.