Archeologické muzeum v Sozopolu najdete ve staré části města, v chrámu Cyrila Metoděje, stejně jako v několika sálech poskytnutých kulturní centrum Sozopolu.

Archeologické muzeum odhaluje historii a kulturní tradice města Sozopol od konce 6. tisíciletí před naším letopočtem až do 17. století našeho letopočtu. Nejpůsobivější jsou sbírky z kamene, které tvoří také kotvy a bajonety pocházející ze 2. – 1. tisíciletí před naším letopočtem. Sbírku doplňují malované starověké řecké vázy z 6. – 5. století před naším letopočtem, či amfory ze 6. století před naším letopočtem – 14. století našeho letopočtu.

Archeologické muzeum v Sozopolu Archeologické muzeum v Sozopolu

© Nenko Lazarov, www.panoramio.com/user/752959

Muzeum je rozděleno na archeologickou část (5. tisíciletí před naším letopočtem – 17. století našeho letopočtu) a část křesťanského umění (17. – 19. století).

Návštěvníci Archeologického muzea v Sozopolu mohou vidět alabastrové rakve obsahující ostatky Jana Křtitele a malou krabičku s řeckým nápisem vypovídající o cestě ostatků na ostrov St. Ivan.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Archeologické muzeum v Sozopolu

Archeologické muzeum v Sozopolu je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Archeologické muzeum v Sozopolu či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Bulharska, stačí kliknout sem a vybrat si :-)