Významnou součástí parku jsou dvě jezera – Ichkeulské a Bizertské. Ichteulské je sladkovodní, Bizertské je slané a je propojené s mořem řekou, která v létě vysychá. V parku objevíte mokřady a bažiny. Faunu reprezentuje asi 300 druhů zvířat. Oblast byla ve 13. století honitbou Hafsidské dynastie. Místo je veřejně přístupné teprve od začátku 20. století. Od roku 1979 se park dostal na seznam UNESCO.

Vyhlídka u břehu jezera - Národní park Ichkeul

Vyhlídka u břehu jezera – Národní park Ichkeul

Oblast národního parku zahrnuje rozlehlé jezero Ichkeul a stejnojmenný kopec. Jezero je rájem pro ryby, vodní ptactvo a zvláštní druhy velkých savců (například bůvolů). Význam tohoto místa je podtržen tím, že si zde dělají zastávku tažní ptáci, při svém sezónním putování.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Super národní park zapsaný do UNESCO, o kterém ví jen málokdo!

dne 2015-02-12 16:35:01

Upřímně, je pro mě obrovskou záhadou, proč tento park je tak opomíjený a proč je o něm na internetu tak málo informací a proč sem jezdí tak málo lidí. Je to přitom památka UNESCO a je to úplně skvělé místo kam v Tunisku není nic složitého zajet a prožít úplně něco jiného než nabízí klasická tuniská plážová letoviska! Vážně tomu nerozumím a jsem rád, že se o národním parku Ichkeul objevil článek tady na MAHALO.cz, protože si to rozhodně zaslouží!

Nejlepší cesta sem je asi taxikem nebo pronajatým autem. My si najali auto a jeli, nebylo to nic složitého, z pláže jsme sem byli za dvě hoďky, možná dvě a půl. Cestou sem byla moc hezká krajina, cesty jsou úplně v pohodě (až jsem se místy styděl za ty české, které jako bohatá země nejsme schopni udržovat v nějakém rozumném stavu).

V parku v podstatě nikdo jiný než my nebyl, což bylo jako balzám na duši ve srování s přecpanými letovisky, kde si půlka evropy přijela prohřát kosti :-) Uchvátily nás procházky parkem a lesem, kde jsme viděli a slyšeli velké množství ptáků a viděli velká stáda plameňáků. Výhled na krásné jezero a zelené kopce kolem je prostě skvělý, zvlášť pokud se vydáte do kopců, což není nic náročného, žádný strach.

Výlet sem se dá krásně nakombinovat s cestou do města Dougga, kde leží nádherné římské ruiny. Vřele doporučuju to udělat jako jednodenní (náročnější, ale dá se to zvládnout) nebo dvoudenní výlet (lepší varianta, pokud nechcete zbytečně spěchat).

Jo a mimochodem, vstup do národního parku Ichkeul je zdarma! Prostě super!Dovolená Národní park Ichkeul

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Národní park Ichkeul je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Národní park Ichkeul či Last minute nabídek do Tuniska.