Tozeur, ve starověku nazývaný Thusoros, byl součástí Numidie. V době antiky se tato oblast stala samostatným královstvím na území dnešního východního Alžírska. Poté, co Římani definitivně porazili Kartágo a opanovali celou severní Afriku, bylo město součástí římského obranného systému „Limes Tripolitanus“. Zlaté období zažil Tozeur mezi 14. a 19. stoletím, kdy byl důležitou zastávkou na karavanních cestách, směřujících přes Saharu ke Středozemnímu moři.

Tozeur Tozeur

© KarSol / Shutterstock.com

Co nabízí Tozeur

Dnes zažívá Tozeur nebývalý rozmach. Je velmi navštěvovaným městem a vyrůstají zde další hotely. Kromě své krásné palmeraie (palmový háj) je toto město výjimečné i svou zvláštní architekturou. Zdejší domy se chlubí neobvyklými fasádami. Jsou zdobené pálenými cihlami, uspořádanými do geometrických vzorů po staletí používaných nejen na zdejších budovách, ale i na typických tkaných kobercích.

Střed města je na turisty dobře připraven. Všechny tři hlavní ulice lemují obchody s vyvěšenými lákadly. Mezi nimi převažují slavné koberce s jednoduchými berberskými vzory. Nechybí tu ani košíkářské výrobky z palmového listí a proslulé datle „prsty světla“.

Ong Jemel - kulisy natáčení Star Wars poblíž města Tozeur

Ong Jemel – kulisy natáčení Star Wars poblíž města Tozeur

Velmi významným důvodem, proč lidé často Tozeur navštíví, je skutečnost, že kousek odsud se nachází Ong Jemel – zachovalé pozůstatky kulis natáčení světoznámého filmu Star Wars George Lucase.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Město se zajímavým okolím

dne 2015-05-11 11:16:53

Tozeur leží hodně mimo hlavní turistické trasy Tuniska, ale i tak tady zjevně začíná jezdit pořád víc a víc lidí, protože jsme viděli nově otevřené hotely a i místní říkali, že zájem o Tozeur stoupá. Je tady zajímavých hned několik věcí:

1. místní trh - skvělý, tradiční, autentický... doplňte dle libosti. Tenhle trh se mi hodně líbil, žije to tady a nepřevládají turistické cetky, což se ve většině trhů v turistických destinacích Tuniska bohužel děje.

2. slané jezero Chott el Djerid, kam se dělají výlety za východem slunce - nádherná scenérie!

3. kaňon Tamerza - naprosto úžasný kaňon s vodopády a řekou, kde se můžete osvěžit a odkud máme překrásné fotky. Divím se, že není zmíněný ve článku - určitě jej doplňte!

4. vesnice ze Star Wars - nedaleko Tozeuru jsou kulisy které sloužily k natáčení Hvězdných válek. Nepamatuju si název filmového města, ale je to tady opravdu působivé a zachovalé, třebaže už dneska je vidět, že se o to tady až tak moc nestarají.

Jestli tato místa stojí za cestu až sem do Tozeur, to si musí odpovědět každý sám. My sem jeli na 4 dny a moc si je užili!Dovolená Tozeur

Láká vás Tozeur? Hledáte-li zájezdy do destinace Tozeur, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Tozeur, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.