Poloostrov Zarzis je spojen s ostrovem Djerba římskou cestou. Je to nejjižnější turistické letovisko v Tunisu. Je vzdáleno asi 50 kilometrů od letiště na ostrově Djerba. S ostrovem je spojeno hrází – stará římská silnice. Město bylo vybudováno na místě někdejšího římského města Gergis, v době francouzského protektorátu. Dnes zde žije asi 15 tisíc obyvatel.

Zarzis

Zarzis

Co nabízí Zarzis

Obdivovat budete překrásné pláže, pokryté bílým pískem, a průzračné moře. Vysoké palmy chrání návštěvníky před horkým sluncem. Nabízí se tu celá řada možností podmořského rybolovu, spolu s termálními prameny s léčivým účinkem proti kožním onemocněním. Ze Zarzis se stalo vyhledávané středisko cestovního ruchu.

Pláž v Zarzisu Pláž v Zarzisu

© Best beaches, www.allbestbeaches.com

V centru města narazíte na Velkou mešitu, několik obchůdků a malé muzeum. Nočního života si ve městě moc neužijete. Musíte se spolehnout na sportovní a zábavné aktivity v hotelech.

Celá tato oblast je proslavena pěstováním olivovníků.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Zarzis jako město průměr, ale jako plážové letovisko je super!

dne 2015-04-21 01:11:12

Hodnotit Zarzis je složité. Samotné město toho moc nenabízí. Je to typické tuniské městečko, kde ale nepotkáte moc turistů. Není tady totiž ani moc co k vidění. Jde tady zajít na vynikající mátový čaj a nebo do některé restaurace, jinak tady opravdu raději nic nečekejte. Na strávení pár hodin a procházku je to tady ale OK.

Většina lidí, kteří navštíví Zarzis v rámci dovolené, sem nikdy ve skutečnosti nezajedou a tráví celou dovolenou v hotelu podél některé z pláží. Pláže jsou u Zarzisu opravdu krásné, podle mne možná nejlepší v celém Tunisku.

Pokud sem pojedete, kvůli městu to nemá smysl, takže se rozhodujte hlavně podle hotelu a služeb, které nabízí. Rozhodně doporučuju aspoň hotely s ****, pokud si vezmete tříhvězdu a méně, sice ušetříte, ale kvalita služeb bude hodně dole a opravdu to nedoporučuju.

Zarzis je prostě ideál pro každého, kdo si chce na dovolené odpočinout a stráví dovču na hotelu (s případnými výlety do okolí), protože samo město nic zajímavého turistovi nenabídne. Takže jako město průměr, ale jako plážové letovisko super, proto dávám 4 hvězdičky :-)Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásná pláž a řada aktivit

dne 2015-01-14 07:23:19

Krásné pláže, spousta vodních sportů a docela dobrá nabídka výletů po Tunisku (spíše jižním, sever je hooodně daleko) a nebo na Djerbu, včetně vícedenních. Co chtít víc? :o)Dovolená Zarzis

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Tuniska a zajímá-li vás přímo destinace Zarzis, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Tuniska a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Tunisku je bezva!