Djeffara je vlastně velikou planinou, která se táhne od břehů Středozemního moře až k Libyi. Střídá se zde několik druhů klimatu. Najdete tu velké množství lagun, malých zálivů a krásných písčitých pláží. Zemi pokrývá bujná vegetace. Hlavní roli zde hraje zemědělství, pěstuje se zelenina, olivy a datle. Některé oblasti si velmi oblíbili turisté. Velkou plochu planiny zabírá národní park Sidi Toui.

Djeffara se rozprostírá na jihovýchodě Tuniska, od hranic s Libyí až k břehům Středozemního moře. Planina pokrývá plochu více jak 10 tisíc km2.

Djeffara Djeffara

© bahrylibya, www.google.com/maps

Na první pohled se zdá, že tato planina je vyprahlá, ale není tomu tak. Střídá se zde několik druhů klimatu. Najdeme zde množství lagun, malých zálivů a atraktivních písčitých pláží. Směrem do vnitrozemí přibývá zeleně, což je přičítáno podzemním vodám. Úrodnost zdejší půdy přináší obživu místním obyvatelům. Pěstují se zde olivy, zelenina a velmi dobré datle.

Do některých míst jezdí turisté za antickými památkami, ale hlavně do národního parku Sidi Toui. Ten pokrývá plochu asi 6 tisíc hektarů. Byl založen hlavně k ochraně místní ojedinělé fauny a flóry.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Djeffara

Dovolená v destinaci Djeffara? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Tuniska a vyberte si ze všech dostupných možností!