Mnoho lidí Tunisko bere jako chudého a nezajímavého bratříčka Egypta, který nemůže nabídnout tolik památek, tak skvělé moře, celoroční koupání a kvalitní služby.

Do jisté míry je všechno toto pravda, proč to nepřiznat. Ale je také pravda, že srovnávat Tunisko s Egyptem by asi nebylo zcela jednoduché – obě země jsou totiž velice rozdílné, a to i co se historie týče. I díky tomu jsou památky Tuniska odlišné a nabízí zcela něco jiného. To však neznamenná, že jsou horší, méně působivé či že nestojí za návštěvu!

Pláž v letovisku Hammamet

Pláž v letovisku Hammamet

Tunisko je země velice bohatá na zajímavá a krásná místa a může ostatním turistickým destinacím směle konkurovat – naleznete zde nádherná prázdninová letoviska s krásnými plážemi, které lemují palmy, luxusní resorty, které splní všechna vaše přání a možnosti výletů a zpestření zájezdů jsou také opravdu široké. Dovolená v Tunisku může být různorodá, ale nudit se určitě nebudete, pokud tedy nebudete chtít 🙂

Koloseum ve městě El Djem

Koloseum ve městě El Djem

Když pominu to, že zájezdy do Tuniska směřují především na pevninu, která nabízí asi největší možnosti dovolenkového vyžití a výletů, je nutné zmínit také to, že jednou z nejoblíbenějších destinací Tuniska je ostrov Djerba. Dovolená na Djerbě sice nebude tak zajímavá pro vyznavače aktivní dovolené, protože na Djerbě jednoduše řečeno není tolik možností, co by se dalo dělat, mimo ležení na pláži (ale i tak zde nějaké jsou – víte např., že se zde nachází největší krokodýlí farma ve středozemí?), ale i tak se z Djerby organizují různé výlety na pevninské Tunisko, takže dovolená v Tunisku i dovolená na Djerbě nemusí být jen o slunění se a koupání v moři, ale můžete poznat také kus celé země. Oblíbené jsou především výlety do vesnic jako Matmata, Tozeur, Kerkouan, či do nádherného letoviska Sidi Bou Said. A to jsem nezmínil nádherné výlety do pouště, protože Sahara v Tunisku je vskutku nádherná a můžete zde prožít chvíle, na které nezapomenete až do konce vašich dnů.

Sidi Bou Said Sidi Bou Said

© eFesenko / Shutterstock.com

Samozřejmě je možnost využít nabídku některé cestovní kanceláře a vyrazit na poznávací zájezd do Tuniska, který vás provede těmi nejznámějšími místy celé země a kde vám průvodci vše ukáží, vysvětlí a podají zajímavý výklad historie země. Zcela upřímně je však nutno přiznat, že poznávací zájezdy do Tuniska nejsou příliš častou komoditou, takže máte-li zájem Tunisko lépe poznat, raději si místo na některém z poznávacích zájezdů do Tuniska rezervujte co nejdříve.

Velbloudi čekají ve městě Douz na výlet do pouště

Velbloudi čekají ve městě Douz na výlet do pouště

Pokud do Tuniska pojedete s přehnaným očekáváním památek, pro které se proslavil Egypt, nebo budete čekat tak bohatý podmořský život, asi budete zklamáni. Pojedete-li ale do Tuniska s tím, že je to zcela jiná země, ve které zanechala vliv řada civilizací a kultur a kde můžete navštívit spousty opravdu jedinečných míst, v každém případě můžete počítat s tím, že vás Tunisko nezklame. Je to totiž jednoduše řečeno nádherná země, kterou byste si neměli nechat ujít!

Snad vám v jejím poznávání pomůže i MAHALO.cz.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tunisku

Chcete-li koupit dovolenou do Tuniska, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Tuniska a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Tunisku je bezva!