Na území, kde se při mořské hladině rozkládalo starověké Kartágo, navazuje skalnaté pobřeží. To se postupně zvedá do výšky. V místě ostrého výběžku do moře tvoří příkrou skalní výspu. Zde se nachází vyhledávané letovisko Sidi Bou Siad. Tato malá vesnička, jejíž barvy tvoří jen modrá a bílá, je jakoby zavěšená vysoko nad mořem.

Nádherný výhled v Sidi Bou Said Nádherný výhled v Sidi Bou Said

© eFesenko / Shutterstock.com

Co nabízí Sidi Bou Said

Nádherné Sidi Bou Said vás okouzlí svým prostým stylem, bohatým na romantická zákoutí v bělostných zdech domků, modrých dveří a tepaných mříží v oknech. To vše jemně vetkané do záplavy buganvilií, něžně obepínající tuto orientální scenérii.

Dříve bylo město centrem náboženství. Žili zde hlavně marabuté. Byli to následovníci jednoho svatého, který zde žil. V roce 1207 se zde usadil Abou Said Khalafa ben Yahia a založil víru sufismu. Po smrti byl prohlášen za svatého, a tak se místní kopec považuje za svaté místo. V 16. století sem přišli Maurové a jejich architektura dodnes určuje celkovou podobu městečka.

Sidu Bou Said proslavili i umělci zvučných jmen, například malíř Paul Klee a spisovatel André Gide. Nelze se proto divit, že návštěva Sidi Bou Said je oblíbenou zastávkou většiny turistů.

Sidi Bou Said Sidi Bou Said

© eFesenko / Shutterstock.com

Nejvyhlášenějším podnikem v Sidi Bou Said je kavárnička Café des Natles. Je téměř povinností každého informovanějšího turisty vypít si zde alespoň jeden mátový čaj. Interiér kavárničky připomíná maurský styl.

V Sidi Bou Said se natáčel jeden ze série filmů o krásné Angelice a Joffreyovi de Peyrac.

Pokud si odtud chcete něco odvézt, nejtypičtější jsou ptačí klece. Jsou opravdu nádherné.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krasa s otravnymi prodejci

dne 2015-03-15 18:35:28

Krasne Sidi Bou Said jsme navstivili v ramci okruhu po Tunisu, kratce po navsteve Cartaga. Byla to rychla zajizdka, protoze je to od Cartaga opravdu kousililinek. Je to tady uzasne, ty bile domecky jsou kouzelne. Co nas tady ale stvalo byli prodejci a nahaneci, kteri byli misty uz vazne otravni. A je tady dost draho, v nejvyhlasenejsi restauraci s nejlepsim vyhledem, kam nas samozejme nahnali, bylo extremne draho, tak jsme si odmitli neco dat. Kdyz si tohle odmyslite tak je to tady opravdu krasa.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Jedno z nejkrásnějších míst Tuniska

dne 2014-12-04 04:26:58

Sidi Bou Said je jedním z nejznámějších míst v Tunisku a v hlavním městě Tunisu se společně s Kartágem jedná o nejzajímavější a nejnavštěvovanější místo. Vynechat ho je jako jet do Říma a nevidět Koloseum :) Určitě si sem zajeďte, není nutné si vyhrazovat celý den, stačí jen pár hodin, kdy se tady projdete, podíváte na parádní architekturu domů, které jsou celé bílé a mají modré okenice nebo dveře (nádhera!), je to tady jako v pohádce! Určitě si sem zajeďte i kvůli výhledům na středozemní moře, které je tady jako na dlani i s malým přístavem. V kavárnách s nejlepším výhledem je sice pěkně draho, ale pro jednou jsme se taky plácli přes kapsu a dopřáli si. V takových krásných kulisách by byl hřích to neudělat :)Dovolená Sidi Bou Said

Láká vás Sidi Bou Said? Hledáte-li zájezdy do destinace Sidi Bou Said, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Sidi Bou Said, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.