Jedno z nejkrásnějších měst na Srí Lance, to je Trincomalee, které leží na severovýchodním pobřeží ostrova. Na rozdíl od měst a letovisek na západním pobřeží, je východní pobřeží klidnější a mnoho turistů sem nejezdí. Je to jednak z důvodu větší vzdálenosti od letiště a do nedávné doby také díky nepokojům a občanské válce, která je však již naštěstí minulostí (viz Historie Srí Lanky) a do severních oblastí se může bez obav cestovat.

Právě Trincomalee bylo jedním z center válečného dění, takže zde po dlouhá léta turisté necestovali a ačkoli je válka samozřejmě tragickou událostí, vděčíme jí (dá-li se to tak říci) za zachování autentičnosti města a jeho odolání tlaku turistů, kterému jiné části Srí Lanky již dávno podlehly.

Krásná pláž v Trincomalee

Krásná pláž v Trincomalee

Co nabízí Trincomalee

Kouzelné město Trincomalee si dodnes zachovalo koloniální ráz a překrásnou přírodu. Navštívit zde můžete kromě chrámů nebo nejposvátnější hinduistické svatyně Kovil, také koloniální pevnost Fort Frederic, která rozděluje zátoky Back Bay a Dutch Bay. Tato stavba pochází z roku 1623 a postavena byla Portugalci, které odtud již v roce 1639 vyhnali Holanďané. Později pevnost dobyli také Britové. V současné době je pevnost využívána armádou, ale je přístupná i turistům.

Od pevnosti se dostanete také na Swami Rock (Skok milenců), kde je nejen pěkný výhled na město, ale také strom s modlicími praporky prosebníků. K tomuto místu se váže legenda o nešťastně zamilované holandské ženě.

Dalším místem, které jistě stojí za návštěvu je přístav Inner Harbour, který je večer pěkně osvětlen.

Na své si v Trincomalee přijdou i milovníci krásných pláží a vodních sportů, jako jsou windsurfing nebo potápění. Krásným místem k potápění je nedaleký Pigeon Island.

Pigeon island poblíž Trincomalee Pigeon island poblíž Trincomalee

© Matyas Rehak / Shutterstock.com

Necelých 8 kilometrů od Trincomalee můžete navštívit také horké prameny Kanniyai.

Do Trincomalee obvykle zavítají lidé, kteří navštívili historické město Polonnaruwa a chtějí si odpočinout na některé z krásných pláží východní Srí Lanky. Je pravdou, že kromě pláží toho u Trincomalee příliš zajímavého nenajdete, nicméně klid a turismem nepříliš zasažená místa, jsou dobrým důvodem, proč Trinco (jak mu říkají místní) v itineráři cesty po Srí Lance, určitě nevynechat.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Vcelku nezajímavé město s krásnými plážemi a několika dalšími zajímavostmi v okolí

dne 2015-03-06 18:45:56

Trinco, jak Trincomalee říkají místní, je vcelku nezajímavé město. Třeba Galle se nám líbilo víc. Nic moc zajímavého tady navíc není, někteří turisti tady jezdí na válečný hřbitov, ale to nám přišlo ujeté. Samotné Trincomalee tak asi není důvodem pro cestu na východní polovinu ostrova. Vyplatí se sem jet kvůli plážím, které v oblasti okolo Trinca leží - jak na sever tak na jih jsou parádní pláže, které ještě neobjevily davy turistů, takže tady bývá opravdu klid a pláže jsou tady moc hezké! Výhoda města je především v blízkosti některých zajímavých míst Srí lanky jako třeba parku Minneriya (nenavštívili jsme, jeli jsme raději do Uda Walawe) nebo Polonnaruwy (navštívili jsme, krásné místo) a kousek dále za ní pak lví skály Sigiriya.Dovolená Trincomalee

Dovolená Trincomalee je dobrou volbou pro každého, koho láká Srí Lanka. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Trincomalee a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!