Neobvyklých exotických zážitků není nikdy dost. Proto se s námi vydejte poznávat Srí Lanku, drobný ostrov ležící v Indickém oceánu nedaleko indických břehů. Zavedeme vás na tři okouzlující místa, která byste při návštěvě Srí Lanky rozhodně neměli minout. Dost možná mezi nimi najdete své favority. Můžete navštívit jen jedno nebo rovnou všechny tři.

Národní park Yala: Místo jako vytržené z Knihy džunglí

Národní park Yala (známý také jako Ruhunu) patří k nejpopulárnějším a největším národním parkům na Srí Lance. Nasajte čistý vzduch a relaxujte uprostřed místní nespoutané přírody na jihovýchodním pobřeží ostrova. A co je hlavní, rozhodně si nenechte ujít pověstné safari.

 

V národním parku Yala

V národním parku Yala

Těšit se můžete na ojedinělou přehlídku zvířat. Potkáte elegantní pávy, divoké kohouty i čápy marabu. Spatříte obratné a chytré opice, majestátní krokodýly, mazané leopardy, jeleny, buvoly, želvy i mnohá další zvířata. A budete-li vám přát štěstí, přijdou vás pozdravit i sloni.

Jeskynní chrám Dambulla: Krása se vždy ukrývá v samém srdci

Pokud při poznávacím zájezdu na Srí Lanku stihnete ještě i výlet do městečka Dambulla, jen dobře. Klenotem jinak nenápadného městečka, ležícího v centrální části ostrova, je jeho jeskynní chrám vytesaný do skály. „Zlatý chrám“, jak se mu také někdy říká, v pěti vzájemně oddělených jeskyních skrývá množství neuvěřitelně detailních, barevných a velmi dobře zachovalých nástěnných maleb a soch Buddhy, které vznikaly před více než dvěma tisíci lety.

Skalní chrámy Dambulla

Skalní chrámy Dambulla

Hned v první jeskyni vám učaruje socha ležícího Buddhy, měřící patnáct metrů. Také druhá jeskyně zaujme svými rozměry. V nejvyšším bodě dosahuje její strop neuvěřitelných sedm metrů. Dnes je tento proslulý jeskynní komplex součástí světového dědictví UNESCO.

Skalní masiv Sigiriya: Hlava v oblacích a nohy pevně na zemi

Působivý skalní masiv Sigiriya, jinak také Lví skála, je opravdovým unikátem Srí Lanky, zapsaným na Seznam UNESCO. Návštěvu této skály, jež nad okolní terén ční přibližně dvě stě metrů, směřujte do brzkých ranních hodin. Předejdete nepříjemným tlačenicím. Sigiriya je branou do místní historie, do níž vás zavedou zbytky palácového komplexu, jeskyní, zahradní areál, dodnes funkční nádrže na pitnou vodu i působivé fresky poloobnažených dívek.

Sigiriya (Lví skála) na Srí Lance

Sigiriya (Lví skála) na Srí Lance

Stará srílanská kronika praví, že právě toto místo si král Kasyapa vyvolil za hlavní město a na skále nechal vystavět chrám s bohatou freskovou výzdobou, jež zachycuje krásky s útlými pasy a takzvaně nahoře bez. Jestli jsou to ženské bohyně, nebo konkubíny, to už necháme jen na vás.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!