Národní parky jsou jedinečným místem, jak lze poznat zajímavé krásy přírody. Najít je můžeme všude na světě a každá země je na ty své náležitě hrdá. Budete-li na Srí Lance, máte k dispozici celou řadu národních parků, které stojí za návštěvu (např. NP Yala, Minneriya a další). Budete-li zde ale delší dobu a příroda je to, co vás láká nejvíce, můžete si udělat výlet i do blízké Indie a navštívit několik zdejších národních parků, které jsou mezi cestovateli vyhlášené svou krásou. Podívejme se tedy na to, jaký unikátní svět dokážou nabídnout národní parky Indie.

Národní parky Indie

Národní parky Indie

Národní park Bandhavgarh

Jeden z nejznámějších národních parků celé Indie. Pokud je něčím vyhlášený, je to rozhodně velká populace tygrů, kterých zde žije až 50. Dále nezapomínejme ani na zastoupení celé řady dalších divokých zvířat – například, je tu velká leopardí rezervace. NP Bandhavgarh má aktuálně rozlohu, která činí necelých 450 kilometrů čtverečných a tak je jasné, že s ohledem na možnosti poznání zajímavých zvířat a rostlin, a celkového života v přírodě určitě nebudete nijak zklamáni. Menší rozloha parku může být pro vás jako pro cestovatele plusem, jelikož máte jistotu, že vašemu oku nemusí uniknout skutečně nic, co tato oblast umí nabídnout.

Národní park Ranthambore

Velkým unikátem, který NP Ranthambore má, je rozhodně jeho poloha – najdete ho ve státě Rádžasthán a hlavní zajímavostí je fakt, že se jedná o jedno z posledních souvislých pásem zeleného porostu. Pokud tedy milujete kromě fauny také flóru, můžete si být jisti, že tento konkrétní národní park v Indii vás zaručeně nezklame. Vliv na existenci zeleně má také to, že celým parkem protéká hned několik řek. Díky tomu máte možnost vidět i řadu zvířat, pro které je okolí řek a řeky jako takové domovem. Jako příklad můžeme zmínit jak různé ptactvo, tak to jsou například i krokodýli. Zapomínat však nesmíme ani na velkou populaci tygrů, díky nimž tato oblast byla vyhlášena národním parkem. Vše bylo spojeno s akcí, která se nazývala Projekt Tygr a uskutečnila se v roce 1973. Dnes je tento národní park vyhlášeným turistickým místem.

Národní park Kanha

Jak jednoduše označit tento národní park? Nebudeme daleko od pravdy, pokud zmíníme, že se aktuálně jedná doslova o ráj indické divočiny. Pokud jste chtěli na vlastní oči vidět většinu indických divokých zvířat, buďte si jisti tím, že právě NP Kanha je tím místem, které vás zaručeně nezklame. Ideální je mít na jeho poznání vyčleněných několik dní, jelikož jeho aktuální rozloha je okolo 2 000 kilometrů čtverečných. Na tomto území na vás čeká hlavně velmi početná populace tygrů, ale nechybí ani zajímavé zastoupení dalších divokých zvířat. Pokud máme být konkrétnější, jedná se například o leopardy, gepardy, stejně jako další druhy divoké zvěře. Nechybí ale ani početné množství savců, stejně jako nechybí ani množství ptactva.

Okolí parků nabídne i historické pamětihodnosti

Pokud se vydáte do těchto národních parků, můžete se těšit i na to, že vás nezklamou ani další lákadla, a to spojená s historií. Pokud jde o první jmenované místo, NP Bandhavgarh, rozhodně se můžete těšit na chrámy, jako například historický chrám Jain, Parsvanath a Vamana. Dále zaujme třeba celý komplex označovaný jako Khajuraho, nebo chrám Javari. V rámci druhého národního parku NP Ranthambore je doporučováno navštívit velmi zajímavou pevnost se stejnojmenným názvem – Ranthambore. Kromě toho, že vás zaujme svým vzhledem, rozhodně nezapomínejte také na nádherné výhledy, které jsou s ní spojeny. A závěrem se podívejme také na NP Kanha. I ten nabídne ve svém okolí celou řadu úchvatných a zajímavých chrámů. Lákadlem ale může být i menší město Mandla, které nabídne také několik zajímavých míst k poznání. Zde už ale počítejte s tím, že cesta do národního parku bude trvat zhruba hodinu, jelikož město je vzdáleno okolo sedmdesáti kilometrů.

Národní parky Indie prostě stojí za návštěvu, tak budete-li mít čas a chuť, neváhejte a vyražte!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Srí Lance

Dovolená na Srí Lance je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit na Srí Lanku. Podívejte se na aktuální zájezdy na Srí Lanku a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!