Kráter Ngorongoro je malé území (320 km2), leží asi 180 km od města Arusha. Je to ve skutečnosti 19 km široký kráter, který vznikl explozí sopky a jejím následným zhroucením vlastní vahou. V kráteru najdeme různorodé ekosystémy od hustého lesa, přes jezera, močály až po travnaté savany.

Místo je zapsáno do seznamu přírodních památek UNESCO. Je také nazýván osmým divem světa. V roce 1974 se stal chráněnou krajinnou oblastí.

Národní park Ngorongoro

Národní park Ngorongoro

Co nabízí národní park Ngorongoro

Je to místo s největší koncentrací lvů na světě. Jsou zde šakali, levharti, gepardi a hyeny, vzácný nosorožec dvourohý a serval. U vody se pohybují hroši a spousta vodního ptactva. Přilétají sem i ptáci stěhovaví.

Uvnitř kráteru je slané jezero Magadi, Odvodňuje jej řeka Lerai Stream. U jezera bývají v některých obdobích roku hejna plameňáků, drop kori, sup mrchožravý, orel damaní. V akáciích se skrývá strdimil.

Kráter Ngorongoro překypuje životem

Kráter Ngorongoro překypuje životem

Žijí zde Masajové, kteří v 19. století vyhnali dřívější kmeny Mdulu a Datooga. Masajové jsou však pod velkým tlakem a musí ustupovat přírodě. V roce 1974 jim bylo zakázáno usazovat se přímo v kráteru, v roce 1975 zde bylo zakázáno zemědělství a v 90. letech tu byla zakázána i pastva dobytka. Mohou sem však krátkodobě přivést svá stáda ke zdroji vody. Živobytí Masajů pomáhá vylepšovat cestovní ruch, takže v rezervaci vyrostly masajské bomy, tradiční vesnice, ovšem postavené pouze pro turisty.

Do kráteru můžete pohodlně dojet autem. Cesty jsou většinou dobře sjízdné, ale v období dešťů jsou určitá omezení, které souvisí s velkým mokrem. Ubytování najdete na okrají krátera.

Kdy do národního parku Ngorongoro vyrazit?

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější do národního parku Ngorongoro vyrazit s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Měsíc roku
123456789101112
anoanoanoanoanoanoanoanoanoanoanoano
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.75 hvězdy
    4.75 / 5 (4 )
  • 95%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný park!

dne 2015-05-12 16:16:53

V národním parku Ngorongoro jsme viděli nosorožce, jinde v Tanzánii jsme jej neviděli, což je škoda a prý je to dost běžné, protože jejich stavy kvůli debilních pytláků hodně prořídly. Tady v kráteru Ngorongoro se jim ale daří a z pár kusů jich je nyní několik desítek, což je sice pořád málo, ale je to aspoň trošku pozitivní zjištění.

Jinak tady uvidíte celou velkou pětku (my neviděli jenom leopardy, které vidět je velké štěstí). Celý park je úžasný a překvapivě tady nebylo moc lidí, což mě překvapilo, protože jsem myslel, že v lednu tady bude plno. Super je, že kolem celého kráteru jsou strážci, kteří hlídají zvířata před pytláky, což jsme rádi viděli a je dobře, že místní lidé začínají chápat, že ze živých zvířat mohou vydělat mnohem více peněz než z těch mrtvých.

V parku se navíc pracuje na vyasfaltování některých cest, takže minimálně příjezdová cesta do kráteru je pohodlná a další budou následovat, což je příjemné.

Národní park Ngorongoro se mi líbil opravdu hodně a předčil zážitek z NP Arusha, který je taky krásný (je prostě jiný), ale Ngorongoro mi přišel útulnější a atraktivnější pro oko.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Velmi zvláštní a vyjímečně krásné místo

dne 2015-01-30 19:33:08

Kráter NgoroNgoro je úžasný a působí úplně magickým dojmem Sousta zvířat, vody a pozadí s vysokými horami z tohohle parku dělají něco zcela vyjímečně krásného. Myslím, že fotografové tady za jasných slunečných dnů budou naprosto u vytržení. Je to jediné místo, kde se dá pozorovat černé nosorožce, třebaže jich je tady jen velmi málo. Park není moc velký a vzhledem k tomu je velká šance, že tady uvidíte všechna zvířata během jednoho nebo maximálně dvou dnů, což je velké plus proti dalším, mnohem větším parkům v Tanzánii. Proto si myslím, že tady v podstatě stačí i jen jedno denní safari a uvidíte vše, co budete chtít.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skoro jistě uvidíte nosorožce!

dne 2014-12-08 02:41:53

V kráteru jsme byli během našeho pobytu v Tanzánii a Keni a strávili jsme tady dva dny. První den byl slabší, druhy den se kráter zázračně naplnil zvířaty a bylo jich tady neskutečné množství. Vůbec jsme park nepoznávali :) Pokud v Tanzánii chcete na safari, musíte si zajet právě sem, je to úžasný park, kde stačí jeden den, protože není moc velký. Navíc je tady největší koncentrace nosorožců na světě, takže tahle úžasná a skoro vyhynulá zvířata máte velkou šanci skutečně vidět.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Ngorongoro

dne 2014-11-05 11:03:27

Tenhle park je dokonalý reprezentant toho, co můžete vidět v Tanzánii. Kráter je úchvatný už na pohled a když do něj vjedete, je to jako přijet do rajské zahrady. Na jednom místě uvidíte skoro všechna divoká zvířata, která Tanzánie nabízí. Je tady skoro 100% šance, že uvidíte lvy a nosorožce a údajně jsou dny, kdy z výšky jdou vidět obrovská stáda všech druhů zvířat kam až dohlédnete! Pro nás jednoznačně nejsilnější a nejkrásnější zážitek z celé dovolené v Tanzánii!Dovolená Národní park Ngorongoro

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Národní park Ngorongoro a nebo další spoustu zájezdů do Tanzánie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Národní park Ngorongoro a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!