Po Tanzánii se dá cestovat autem, autobusem, minibusem (dalla-dalla), vlakem, taxíkem či stopem.

Doprava autem

Je to nejrychlejší a nejpohodlnější prostředek, který si můžete zapůjčit. Nicméně se doporučuje pořidit si k autu i řidiče, nebo se vybavit na městské zácpy pevnými nervy. Důrazně se nedoporučuje cestovat autem po setmění, jelikož kamiony jezdí bez světel a hrozí riziko kolize.

I takto může vypadat doprava v Tanzánii I takto může vypadat doprava v Tanzánii

© Vadim Petrakov / Shutterstock.com

Autobusová doprava

Je také velmi snadná a hlavně levná. Jedinou vadou na kráse je, že časy jízdích řádů se v Tanzánii moc nedodržují a např. v období dešťů může být zpoždění i několikahodinové. Lístky se kupují dopředu a vyráží se časně ráno.

Doprava minibusem dalla-dalla

Způsob této dopravy je také velmi levný, ale také velice dobrodružný. Vyvolávači, kteří cestující svolávají se většinou snaží do minibusu pro 10 lidí nacpat minimálně 25 osob 🙂 I hledání zastávek tohoto minibusu je někdy docela zábava. Ve většině případech jsou sice označené, ale někdy ji naleznete pouze podle větší skupiny lidí, kteří na minibus také čekají.

Dalla-dalla v Tanzánii Dalla-dalla v Tanzánii

© Authentic travel / Shutterstock.com

Vlaková doprava

Tímto typem dopravy sice není možné se dostat všude, jelikož železniční síť nemá moc velké pokrytí, ale je to zajímavé a levné cestování po Tanzánii. Vlak projíždí národními parky, takže můžete z kupé pozorovat nádherné scenérie i divoká zvířata. Je však potřeba si na to udělat čas, protože lokomotivy jsou již velice staré a často se stává, že díky poruše nabere spoj i několikahodinové zpoždění.

Doprava taxíkem či stopem

Cestování taxíkem vyjde velice draze, i když se dá často úspěšně na ceně smlouvat. Oproti tomu stopování je levnější než autobusová či vlaková doprava, ale oproti našim poměrům úplně zdarma také není. Řidiči náklaďaků si tak přivydělávají a bělocha vždy rádi svezou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tanzánii

Máme pro vás aktuální zájezdy do Tanzánie a taky řadu Last minute dovolených v Tanzánii. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená v Tanzánii se vám bude líbit!