Tanzánská kuchyně je velice exotická, rozmanitá, ale také velice nebezpečná na udržení štíhlé linie.

Ke snídani se obvykle konzumuje masový vývar s plackou čapátí (indická placka) nebo andází, což je něco na způsob naší české koblihy, ale bez marmelády. Také si může cestovatel dát lahodné masové taštičky.

Ovoce v Tanzánii

Ovoce v Tanzánii

Na svačinu si můžete dát kousek exotického ovoce, které seženenete na trhu a mezi nejdostupnější patří kokos, ananas, papája, mango, avokádo či pomeranče. V restauracích si zase můžete dopřát džus, který se připravuje s čerstvého ovoce a balené vody. Tanzánská kuchyně je vhodná i pro milovníky zeleniny.

K obědu a na večeři se nejčastěji konzumují brambory, hranolky či rýže s masem a také hutná kaše z kukuřičné mouky zvaná Ugali, která se uválí do kuliček a ty se poté namáčí do různých druhů omáček.

Tradiční grilované maso Nyama Choma

Tradiční grilované maso Nyama Choma

Nejčastěji se konzumuje maso skopové, hovězí či kozí, které se připravuje také na grilu a tato veliká pochoutka se nazývá Nyama Choma.

Jednou ze specialit, kterou naleznete v každém stánku na ulici jsou hranolky v omeletě z vajíček (Chips Mayaye) a dále Biryani (kořeněná rýže), curry a sambudaa.

Při koupi masových specialit na ulici si dávejte převážně pozor na to zda Vám nedávají přiliš tučné maso a také na tzv. kuku, což je náhražka kuřete za slepici a to na chuti hned negativně poznáte.

Grilovaná ryba - oblíbené jídlo Tanzánie

Grilovaná ryba – oblíbené jídlo Tanzánie

V tanzánské kuchyni určitě nesmí chybět také ryby a plody moře. Mezi nejvyhledávanější pochoutku určitě patří grilované či uzené chobotničky s chilli omáčkou.

Mezi oblíbené nápoje patří džusy připravované z čersvého ovoce, šťáva z cukrové třtiny či Malasa (čajová směs z vanilky, zázvoru, kardamonu a hřebíčku).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tanzánii

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Tanzánie? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Tanzánie nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Tanzánii je skvělá volba!