Povinné a doporučené očkování v Tanzánii

Pro vstup na pevninu Tanzanie a nově také na ostrov Zanzibar je vyžadováno platné očkování proti žluté zimnici, které musí být vyznačeno v mezinárodním očkovacím průkazu.

Doporučená očkování jsou žloutenka A a břišní tyfus. O dalších možnostech očkování do této země je dobré se poradit s lékařem na hygienicko-epidemiologické stanici. Před cestou je vhodné také užívat preventivně antimalarika.

Nemoci, zdravotní péče

Nejčastější příčinou onemocnění u turistů je nedostatečná hygiena (vodu používat pouze balenou a to i při čištění zubů aj.), ale také přenos infekce hmyzem. V Tanzánii se vyskytují nejčastěji tyto nemoci – salmonela, tyfus, toxoplasmóza, hepatitida a malárie.

V Dar es Salaamu působí na dobré úrovni soukromá nemocnice AGA KHAN HOSPITAL (tel. + 255 22 2115151-53). Vyhledávat ošetření ve státních zařízeních, se turistům nedoporučuje. Při úrazech a nehodách mimo hlavní město je možné i na území Tanzánie využít služeb AAR (letecká záchraná služba), která sídlí v Nairobi na Wilson Airport (+254 20) 2715 319.

K tomu aby byl turista v Tanzánii přijat k ošetření a to i akutnímu např. po autonehodě, je nezbytně nutné, aby měl sjednáno cestovní pojištění u renomované pojišťovny nebo peníze v hotovosti. Nejlepším řešením je mít kvalitní pojištění i kreditní kartu u sebe.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tanzánii

Máme pro vás aktuální zájezdy do Tanzánie a taky řadu Last minute dovolených v Tanzánii. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená v Tanzánii se vám bude líbit!