Fauna Tanzánie

Tanzánie má vše potřebné, aby se stala vyhledáváným cílem turistů. Jedním z hlavních lákadel země je množství divoké zvěře – slonů, nosorožců, lvů, leopardů, bůvolů, hrochu, zeber, žiraf, gepardů, antilop, impal, pakoňů, prasat bradavičnatých a opic.

Všechna zvířata Tanzánie můžeme spatřit v národních parcích, kterých má Tanzánie celkem 17 a nejznámější je NP Serengeti a Ngorongoro na severu a přírodní rezervace Selous na jihu.

Lev v Serengeti

Lev v Serengeti

Lesy obývají převážné opice (např. i velice vzácna gueréza červená), divoká prasata a antilopy.

Dále zde žije veliké množství ptáků a motýlů.

Kromě bohatého života na pevnině byla Tanzánie obdarována také velmi atraktivní živočišnou říší pod hladinou. Určitě se vyplatí vyrazit na tzv. mořské safari (populární především na Zanzibaru) a pozorovat na jihu delfíny a na severu hejna žraloků kladivounů. Dále můžeme pod hladinou obdivovat korálové útesy plné měkých i tvrdých korálů (např. Venušin vějíř, mozkovníky), sasanky, mořské hvězdice a převážně velká hejna tropických ryb. Mezi ně klasicky patří makrely, barakudy, tuňáci či rejnoci, ale také vzácnější druhy jako netopýří ryby a mořské želvy.

Flóra Tanzánie

V horských lesích Tanzánie roste velké množství různých druhů rostlin a stromů. Mezi nejznámější patří královské palmy, fíkovníky, pryšce či deštníkové akácie. Převážnou plochu země pokrývají savany.

Národní park Arusha - výhled na Mt. Meru

Národní park Arusha – výhled na Mt. Meru

Rostou zde také obrovské baobaby, ale také velice důležitá palma cukrová, ze které se získává především palmový cukr a víno.

Baobaby v Tanzánii

Baobaby v Tanzánii

Ostrov Zanzibar je pak známý jako „ostrov koření“. Pěstuje se zde hřebíček, muškatový oříšek, skořice, kardamon, vanilka, zázvor a také pepř a to zelený, žlutý a červený z kterých se poté získává také pepř černý a bílý.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Tanzánii

Dovolená v Tanzánii je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit do Tanzánie. Podívejte se na aktuální zájezdy do Tanzánie a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!