Provincii Granma naleznete v jihovýchodní části Kuby, u velké zátoky Bahía de Guacanayabo, v Karibském moři. Hlavním městem provincie je město Bayamo, které bylo vyhlášeno, pro svůj historický význam, národní památkou. Zajímavým faktem je, že ačkoliv všechna ostatní hlavní města, mají stejný název jako provincie, ve kterých leží, tak pouze v případě Bayama a provincie Granma je tomu jinak.

Historie provincie Granma

Provincie Granma je velmi významné místo v souvislosti s kubánskou revolucí a tak ačkoliv by se podle názvu mohlo zdát, že má místo co do činění s překladem slova z angličtiny („granma“, tedy babička), není tomu tak.

Pobřeží provincie Granma

Pobřeží provincie Granma

V dobách osídlování ostrova Španěly, patřila oblast dnešní provincie Granma pod provincii Oriente, stejně jako další dnešní provincie na východním konci Kuby (Las Tunas, Holguín, Santiago de Cuba, Guantanámo a právě Granma). Dnešní název provincie souvisí až s událostí, ke které zde došlo v prosinci roku 1956, na Playa de las Coloradas. Tehdy sem po strastiplné cestě z Mexika, na lodi Granma dopluli revolucionáři pod vedením Fidela Castra. Po vítězství kubánské revoluce, pak dostala provincie jméno právě po této lodi.

Domek zemědělce z provincie Granma

Domek zemědělce z provincie Granma

Krajina provincie Granma

V jižní části provincie Granma, se rozprostírají dva národní parky. Prvním z nich je Desembarco del Granma, s mnoha hektary deštného pralesa, který je díky krasovým mořským terasám u svých břehů, zapsán na seznamu UNESCO. Druhým je Sierra Maestra, kde se do výšky 1974 m n. m., tyčí nejvyšší hora Kuby – Pico Turquino. Dalším „NEJ“ provincie je řeka Cauto, která má status nejdelší řeky Kuby. Celková délka řeky Cauto je 370 km a jedná se o jednu ze dvou splavných řek ostrova.

Národní park Desembarco del Granma

Národní park Desembarco del Granma

Zemědělství v provincii Granma

V oblasti zemědělství, provincie profituje z chovu dobytka, rybolovu, pěstování cukrové třtiny, rýže, kakaa a kávy. Co se týká poslední zmiňované komodity, tedy kávy, tak 90% veškeré kubánské produkce, je právě káva z plantáží v pohoří Sierra Maestra. Nejlepší kubánskou kávou je Turquino, která má díky unikátnímu složení půdy, na které je pěstována, vyváženou chuť s nižší kyselostí, než některé další kávy arabika.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Provincie Granma

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Provincie Granma je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Provincie Granma či Last minute nabídek na Kubu.