Jeden z nejkrásnějších ostrovů Kuby, Cayo Largo, leží v Karibském moři, přibližně 80 km jižně od poloostrova Zapata na samotné Kubě. Je vápencového původu, na délku měří pouhých 27 kilometrů a na šířku 3 kilometry. I přes svou nepříliš velkou rozlohu je druhým největším ostrovem souostroví Archipiélago de los Canarreos. Jižní část ostrova lemují nádherné pláže s prachovým bílým pískem, které se řadí mezi nejkrásnější pláže světa.

Pokud patříte mezi milovníky potápění a šnorchlování nebo rádi rybaříte, Cayo Largo je ideálním místem. Ostrov není trvale obydlen a stále si tak zachovává panenskou přírodu a velmi poklidnou atmosféru. Jezdí sem pouze turisté a pracovníci několika hotelových komplexů, které se nacházejí na jihu ostrova. Sever ostrova se naopak může pochlubit nedotčenou přírodou, solnými pánvemi a porostem mangrovníků.

Playa Paraiso na Cayo Largo

Playa Paraiso na Cayo Largo

Zhruba do konce 70. let, byl ostrůvek Cayo Largo celkem neznámou destinací, ale postupem času začali jeho krásy objevovat hlavně turisté z Kanady a posléze i z Evropy, pro které zde bylo postaveno několik luxusních hotelů a kteří sem jezdili hlavně za odpočinkem na pláži. V roce 1998 pak byl Cayo Largo vyhlášen jako nejlepší All inclusive místo Karibiku a bylo v plánu kapacity letoviska rozšířit. V listopadu roku 2001 však ostrov zasáhl hurikán Michelle, který hotely velmi silně poškodil. Dva z nich byly poškozeny natolik, že se již nedaly opravit, další byly opraveny za pomocí zahraničních investorů, takže dnes již tady stopy po řádění hurikánu prakticky nenajdete.

Ostrůvek Cayo Largo je vhodný zejména pro potápěče, rybáře a skalní příznivce plážového povalovaní, ostatní se tady asi budou hodně nudit. Nezapomeňte rovněž na to, že Cayo Largo je zcela odtržen od reality kubánského života. Jedinou, uměle vytvořenou, vesnicí na ostrově je Isla del Sol na západě, kde kromě přístavu, několika obchůdků a restaurací, můžete navštívit také želví farmu.

Na ostrově lze navštívit také něco jako delfinárium, ale vzhledem k podmínkám, ve kterých jsou tady delfíni drženi, doporučuji tuto „atrakci“ vynechat a majitele v této činnosti nepodporovat.

Pláže ostrova Cayo Largo

Ostrov Cayo Largo, lemuje zhruba 24 kilometrů pláží. Na některých z nich jsou úseky vyhrazené pro nudisty.

Nejkrásnější a nejvyhledávanější pláže naleznete na západě ostrova. Na předsunuté písečné lavici je to Playa Sirena s jemným bílým pískem. Moře je v těchto místech tyrkysově modré a voda teplá. U Playa Sirena funguje středisko vodních sportů, kde se dají půjčit kajaky apod. Jsou zde ale také obchůdky a restaurace. Pokud se na Playa Sirena vydáte, dostanete se sem jak taxíkem tak i autobusem.

Pláž na Cayo Largo

Pláž na Cayo Largo

Rovněž na západě ostrova, avšak jižně od Playa Sirena, je pak další nádherná pláž, a tou je Playa Paraiso. Stejně jako Playa Sirena i Playa Paraiso pokrývá prachově jemný bílý písek. Mořské dno je tady poměrně mělké, takže je tato pláž vhodná i pro děti. Dostanete se sem rovněž taxíkem nebo autobusem.

Na jihu ostrova na sebe navazují pláže Playa Pelicano, Playa Lindamar, Playa Blanca (u této pláže jsou korálové útesy), Playa Los Cocos a Playa Tortuga. Na poslední zmiňované Playa Tortuga, která je až na jihovýchodě ostrova, kladou želvy vejce, ze kterých se pak líhnou mláďata. Ubytovací kapacity pro turisty se naopak nacházejí v oblasti od Playa Pelicano až po začátek Playa Blanca.

Na protější straně ostrova, tedy na severu pod vesničkou Isla del Sol, je ještě jedna pláž – Playa Luna.

Potápění u Cayo Largo

Nejbližší potápěčské oblasti jsou na jihu a jihovýchodě ostrova Cayo Largo, kde jsou korálové bariéry. Některé korálové stěny dosahují výšky až okolo 50 metrů. Okolo korálů můžete při potápění vidět množství různých korálových rybek, ale také rejnoky, želvy, murény a langusty. Další lokality vhodné pro potápění jsou již dále od ostrova, a to v okolí Cayo Rosario a ještě dále je to pak oblast Golfo de Gazones.

Potápění u ostrova Cayo Largo

Potápění u ostrova Cayo Largo

Cayo Iguana

Pokud se budete na Cayo Largo už opravdu nudit, můžete se vydat katamaránem na výlet na nedaleký Cayo Iguana, který leží severozápadně od Cayo Largo. Cayo Iguana je domovem vzácných leguánů.

Doprava na Cayo Largo

Na Cayo Largo se v tuto chvíli dá dostat pouze leteckou dopravou. Lodní doprava byla zrušena. Let z Havany sem trvá něco kolem 40 minut. Letiště Vilo Acuňa se nachází v západní části ostrova Cayo Largo a cesta z letiště k hotelům není nijak dlouhá.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Místní delfinárium trápí zvířata :(

dne 2015-01-03 18:59:47

Na Kubě jsme během týdne projeli více ostrovů. Viděli jsme více delfinárií a to na Cayo Largo jednoznačně nedoporučuju!!!! Delfíni tady mi připadali jako ve vězení, nebyli moc dobře živení, přišlo mi to tady jako trápení zvířat :((( Na jiných ostrovech byly delfinária taky a bylo to úplně o něčem jiném. Nepodporujte trápení těchto krásných zvířat!!!
Byli jsme i v chovné stanici pro mořské želvy. Pro děti je to asi hezké, páč si na želvy mohou sáhnou, vyfotit se s nimi a tak, ale jinak je to tady o ničem. Pár malých bazénů, kde plave pár želv... ztráta času. Nemít děti, tak utíkám po dvou minutách.
Líbila se nám pláž Sirena beach, kde je hrozně pozvolný vstup do moře, takže můžete ležet ve vodě. I děti tady můžou pobíhat a čachtat se, což je fajn a člověk nemusí mít strach.
Zážitek z místního delfinária nám ale dost zkazil dojem :((Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Ideální rodinná destinace!

dne 2014-10-23 21:41:09

Ostrov Largo je trošku opomíjenou destinací Kuby kde ale najdete jednu z nejlepších pláží karibiku - Playa Paraiso (Paradise beach, v překladu "rajská pláž"), která je opravdu boží. Není tady moc lidí a je tady absolutně neskutečně jemný písek. Navíc tahle modro tyrkysové a průzračné moře jsem ještě neviděl. Opravdu nádhera. Je tady bar, v okolí pár restaurací, kam se dá zajít na dobrý oběd (samozřejmě maj vynikající čerstvé ryby).
Na Cayo Largo jinak moc věcí není. Je tady delfinárium, pak chovná stanice želv a to je asi tak všechno. Dovolená s dětmi je tady ale super, protože je tady klid, nemůže se nic stát, vstup do moře je naprosto ideální a pro nás dospělé tady jsou klasické plážové taháky jako jízda na skútru, potápění/šnorchling, viděl sem i vodní lyže a takové ty šílence na padáku taženém člunem. Jinak tady není moc co dělat ani kam zajet, což je jediná škoda.Dovolená Cayo Largo

Zaujal vás náš článek o destinaci Cayo Largo na Kubě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Cayo Largo nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Kubě je skvělá volba!