Cayo Santa Maria je malý ostrov v Atlantickém oceánu, který se nachází u severního pobřeží hlavního ostrova Kuby, v souostroví Jardines del Rey (Královské zahrady), které je vyhlášeno biosférickou rezervací UNESCO. Na délku měří ostrov 16 km, na šířku pouhé 2 km. S Kubou jej spojuje 48 km dlouhá hráz.

Hotely jsou situovány podél severního pobřeží a Cayo Santa Maria láká turisty především svými nádhernými plážemi, omývanými průzračným tyrkysovým mořem.

Cayo Santa Maria

Cayo Santa Maria

Ostrov je ideálním místem pro surfování a šnorchlování nebo potápění podél korálových útesů, najdeme zde také pláže pro nudisty.

I přes rychlý rozvoj zůstává Cayo Santa Maria stále okouzlující a klidné místo, které lze doporučit zejména milovníkům krásné a stále ještě panenské přírody.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Cayo Santa Maria je skvělý ostrov pro strávení odpočinkové dovolené

dne 2015-02-19 15:30:50

Na Cayo Santa Maria jsme strávili týdenní dovolenou. Tento ostrov je na mnoha místech ještě dosti panenský, což je důvod, proč jsme si jej vybrali oproti tradičnímu Varaderu, které nás nelákalo svou zkomercializovaností. Cayo Santa Maria je hlavně místem pro klidné strávení dovolené, protože zde není moc jinak co dělat. Je zde delfinárium, kde se dá strávit krásné odpoledne ve společnosti těchto nádherných inteligentních tvorů. Možnosti aktivit se na ostrově zaměřují především na moře a vodní sporty, případně aktivity jako potápění, rybolov či šnorchlování podél místních pestrobarevných korálových utesů. Široká je také nabídka welness služeb v několika masérských salónech. Ceny jsou zde stále velmi rozumné. Pokud hledáte odpočinek, budete tady spokojeni!Dovolená Cayo Santa Maria

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Cayo Santa Maria? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Cayo Santa Maria nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Kubu, nebudete litovat!