Cayo Coco je překrásný korálový ostrov, který je součástí souostroví Jardines del Rey (Královské zahrady), v Atlantickém oceánu. Tento ostrov spadá pod provincii Ciego de Ávila a s pevninou je od roku 1988 spojen uměle vytvořenou hrází přes Bahía de Perros. V roce 2005 zde bylo postaveno také letiště Aeropuerto Jardines del Rey. Takže v současné době se na ostrov dostanete jak autem tak i letecky, což značně urychluje přepravu.

Co nabízí Cayo Coco

Cayo Coco, je vyhledáván turisty z celého světa, pro své překrásné pláže s bělostným pískem a průzračné moře, které je jako stvořené pro potápění. A to hlavně z toho důvodu, že se u ostrova nachází jeden z nejdelších korálových útesů na světě (táhne se v délce 400 kilometrů)! Delší je pak už jen Velký bariérový útes u Austrálie. Potápěčům je na ostrově nabízeno samozřejmě zázemí vybavených potápěčských center.

Cayo Coco

Cayo Coco

Pláže na ostrově Cayo Coco

Těm z vás, kteří na ostrov nepřijedou za potápěním, ostrov nabízí 22 kilometrů nádherných pláží. Ty nejlepší s bílým korálovým pískem najdete hlavně na severu ostrova. Mezi nejkrásnější patří Playa Las Coloradas, Playa Larga a Playa Las Flamencos. Nejdelší pláží na ostrově je pak Playa Uva Caleta, která se táhne v délce zhruba 5 kilometrů.

Fauna na Cayo Coco

Ostrov Cayo Coco, je přírodní rezervací a je domovem pro 155 druhů ptáků. Mezi ně patří i ibis bílý (právě po ibisech dostal ostrov své jméno – tedy nikoliv po kokosovém ořechu, jak by se mohlo zdát), plameňáci a dalších brodiví ptáci, které při troše štěstí můžete zahlédnout ve stojatých vodách podél pláže. Zejména na jihu ostrova tvoří tisíce plameňáků překrásnou barevnou podívanou. Hojně jsou na ostrově zastoupeni také leguáni.

Koňský povoz na ostrově Cayo Coco Koňský povoz na ostrově Cayo Coco

© vvital / Shutterstock.com

Zajímavosti v okolí Cayo Coco

Pravdou je, že ostrov bohužel nemůže nabídnout žádné historické památky, za kterými je potřeba se vydat na pevninu Kuby. Dovolenou na tomto ostrůvku tak ocení, kromě zmiňovaných potápěčů, spíše milovníci relaxu na krásných plážích a romantici, kteří hledají klid.

Pokud vás omrzí ležení na pláži a nabídka vodních sportů, můžete se vydat na průzkum sousedního ostrova Cayo Guillermo, který je s Cayo Coco spojen hrází a dopravu mezi ostrovy zajišťuje shuttle bus. Stejným způsobem je Cayo Coco spojen také s ostrůvkem Cayo Romano.

Pláž na Cayo Coco

Pláž na Cayo Coco

Cayo Coco patří bezesporu mezi jednu z destinací Kuby, kterou nesmíte minout, pokud se na tento krásný karibský ostrov chystáte chystáte. Byla by to velká škoda, jedná se totiž o opravdu nádherný kus země v tyrkysových vodách Karibiku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Cayo Coco je klidný ostrov na relax

dne 2015-04-04 01:17:32

Velmi klidný ostrov, kde není moc co dělat mimo hotelové komplexy výlety do havany jsou v nabídce nebo se dá jet lodí potápět se u jednoho z největších korálových útesů na světě samozřejmě největší lákadlo Cayo Coco jsou pláže které jsou považovány za jedny z nejčistších a nejbělejších na světě kde má moře všechny odstíny modré v součtu skvělá odpočinková dovolená příště bychom ale jeli někam jinam kde to víc žije.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

dne 2015-03-30 20:02:04

Spousta lidí si "stěžovala", že na ostrově není moc co dělat a celou dovolenou trávili ležením na pláži a nebo u bazénu v hotelu. jako jasně - člověk tady jede do hotelu, kolem něj jsou jen další hotely a v podstatě tady není ani žádná další atrakce, kam by se dalo zajet podívat. Ale myslím, že co dělat tady určitě je, třebaže je to fakt malý ostrůvek.
Na ostrově je třeba vyhlášená diskotéka, je tady pár barů, přes den se dá blbnout v moři (lyže, paragliding, kajaky, potápění, banány...), procházet se po plážích (jsou nádherné!)... My tady byli na 10 dní a dokážu si představit, že bych tady byl klidně ještě jednou tolik. ASi bych si zaplatil za nějaký delší výlet třeba do havany, nabízeli i výlet do tabákové továrny, kde se vyrábí doutníky. Ale byly to výlety na více dní, protože je to dost daleko.
Takže určitě se tady člověk nudit nemusí, když nebude chtít. Ale jasně - pokud někdo chce na dovolené poznávat, tak nepojede na malý ostrov mimo veškeré dění. Stěžování si tyhle věci fakt nechápu. Je to jet jako na hory a stěžovat si, že tam není moře.Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

DŮLEŽITÉ JE VYBRAT SI DOBRÝ HOTEL

dne 2015-03-08 02:28:03

BYDLELI JSME V KRÁSNÉM HOTELOVÉM KOMPLEXU U KRÁSNÉ PLÁŽE S BÍLÝM PÍSKEM. IDEÁLNÍ MÍSTO NA KOUPÁNÍ A OPALOVÁNÍ VRÁTILI JSME SE JAKO ČERNOŠI :-d MÍSTŇÁCI JSOU VELICE PŘÁTELŠTÍ ZAJÍMAVÉ JE ŽE NA OSTROVĚ MÍSTNÍ NEBYDLÍ ALE DOJÍŽDÍ Z PEVNINY!
NA PLÁŽÍ JE HODNĚ VODNÍCH SPORTŮ, BARY JSOU LEVNÉ. NEJSOU TADY ALE ŽÁDNÉ OBCHODY JEN PÁR NĚJAKÝCH KLENOTNICTVÍ ALE NEJSME ODBORNÍCI TAK JSME SE ANI NEŠLI DÍVAT, PRODÁVALI DIAMANTY.
VYBERTE SI HOTEL S DOBRÝM PROGRAMEM ABYSTE SE NENUDILI VEČER. NĚJAKÉ VÝLETY NABÍZELI ALE DOCELA DRAHÉ NEVYUŽILI JSME JE.
CELKOVĚ JSME BYLI SPOKOJENÍ A ODPOČINULI JSME SI!Dovolená Cayo Coco

Dovolená Cayo Coco je dobrou volbou pro každého, koho láká Kuba. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Cayo Coco a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!