Guardalavaca leží v provincii Holguín, na severovýchodním pobřeží Kuby. V překladu název Guardalavaca znamená „Pozor, kráva“ nebo „Podívej, kráva“ a přestože kubánská vláda již několikrát usilovala o změnu názvu, nikdy se to nepodařilo. Název pochází zřejmě ještě z koloniálního období, kdy se zde choval hovězí dobytek a masem se pak zásobovaly španělské flotily proplouvající okolo.

V současné době je Guardalavaca vyhledávaným cílem turistů, kteří sem přijíždějí za plážemi s bělostným pískem a průzračným tyrkysovým mořem s korálovými útesy. Mezi nejznámější pláže patří Guardalavaca Beach, Don Lino, Bahia de Naranjo a Playa Esmeralda. Právě poslední zmiňovaná pláž je považována za jednu z nejkrásnějších pláží Kuby.

Guardalavaca Guardalavaca

© Oficial Website of Cubanacan Hotel Group, www.cubanacan.cu

Ve spojení s pláží Esmeralda tvoří Guardalavaca třetí největší letovisko na Kubě a rok od roku roste také popularita tohoto místa. V nabídkách cestovních kanceláří není Guardalavaca sice ještě tak častá jako třeba Varadero, ale i tak si Guardalavacu rozhodně nepředstavujte jako liduprázdné místo.

Pokud budete trávit svou dovolenou právě v tomto letovisku, budete mít celkem pestrou nabídku toho, co zde lze dělat a vidět. Samozřejmostí jsou vodní sporty, restaurace a bary. Na místních plážích si přijdou na své jistě i milovníci potápění, podmořský svět je zde pestrý a uchvacující. Proto není divu, že zde najdeme mnoho potápěčských center.

Pláž v letovisku Guardalavaca

Pláž v letovisku Guardalavaca

Zajímavosti v okolí Guardalavaca

Okolí Guardalavacy, potažmo provincie Holguín, nabízí množství zajímavých míst k výletům. Památky z koloniálního období, nabízí hlavní město provincie, kterým je San Isidoro de Holguín (leží cirka 60 km jižně od Guardalavaca).

V bližším okolí Guardalavacy, u městečka Banes, pak rozhodně stojí za návštěvu nejvýznamnější indiánské pohřebiště Karibiku – El Chorro de Maíta.

Příjemným místem je přístavní městečko Gibara, kde je k vidění starobylá pevnost i několik muzeí.

Gibara

Gibara

Zátoka Bahía de Bariay je z historického hlediska místem číslo 1, které by si neměl nechat ujít žádný historielačný turista! Právě zde se totiž roku 1492 vylodil Kryštof Kolumbus a tuto událost tady dnes připomíná pomník. Neméně zajímavé je to, že Guardalavaca je také rodištěm Fidela Castra.

Zábavný den s delfíny včetně show si pro změnu můžete užít v jednom z nejlepších delfinárií na Kubě, které naleznete v zátoce Bahía de Naranjo, respektive na uměle vybudovaném ostrůvku Cayo Naranjo.

Dalším zajímavým místem v okolí Guardalavacy je i Ecopark Rocazul, kde můžete pozorovat volně žijící zvířata a krásnou přírodu, a to třeba ze hřbetu koně.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Guardalavaca = tiché místo, krásná pláž a spousta možných aktivit

dne 2015-03-03 14:19:52

Bydleli jsme u Emerald bay, která má dlouhou a hezkou pláž, ale trošku omezený přístup do moře. Guardalavaca jej má lepší, přitom pláž je tady taky velmi hezká. Není tady moc co dělat, vše se točí okolo hotelu. Mimo hotel je možné navštívit malý trh a na pláži je pár barů, jinak nic. Nabídka výletů zahrnuje města v okolí a delfinárium. Nabídli nám dvoudenní výlet do Havany, ale to jsme odmítli, je to hrozně daleko a nechtělo se nám ztrácet čas v buse. Na plážích je široká nabídka vodních sportů a také lodní výlety za šnorchlováním a potápěním. Ceny jsou velice rozumné. Místní lidé usměvaví a příjemní. Celkově hezké místo na strávení dovolené.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělé letovisko s krásnou pláží a řadou zajímavostí v okolí!

dne 2014-12-03 22:05:01

V Guardalavaca jsme strávili 4 dny po poznávacím okruhu po Kubě. Měli jsme na výběr meiz Varaderem a Guardalavacou, ale lepší ohlasy jsem měl na Guardalavacu, tak jsme jeli sem. Je to tady opravdu krásné, pláže jsou hezky upravené a čisté. Trošku problém (ale je to možná mnou a tím co mám rád) je to, že je to tady celé dělané tak, aby člověk v podstatě vůbec nevycházel z hotelu. Máte all inclusive takže všechny služby jsou v rámci hotelu zaplacené, sem tam si něco můžete připlatit, ale vesměs vše je přímo v hotelu. To je podle mě trošku škoda, mám raději taková ta letoviska jako v řecku, kde se jdete projít na promenádu podél pobřeží, vidíte další lidi a nakoupíte si co chcete nebo si zajdete na drink či jídlo. To tady bohuže není, jen hotel a jeho pláž.
Co se mi líbilo byl trh, který tady bývá každý den a kam jezdí autobus od hotelu ráno a vrací se brzy odpoledne.
Nabízeli nám výlety do Holguinu s taxi, což jsme nevyužili, protože jsme tam už byli v rámci poznávací části dovolené. Ale protože jsem se chtěl svézt v těch amerických bourácích ze 60-70 let minulého století, tak jsme se projeli aspoň po okolí - super věci tyhle auta!
Místní lidé byli neskutečně milí. Tím že jsme většinu cesty po Kubě strávili v buse s průvodcem jsme místní neměli úplně moc šancí poznat. Až tady. A byli jsme úplně nadšení! Strašně milí, usměvaví, ochotní... hrozně příjemné být v jejich společnosti. Na to, jak málo mají, jsou neskuteční!
Doporučuju ještě výlet do místního delfinária, kde jsou delfíni se kterými se dá plavat. Delfíni tady nejsou vyloženě zavření (vysvětlovali nám, že mohou částečně i do moře), vypadali spokojeně, tak snad to tak opravdu je. Skvělé je, že tady neplavete v nějakém bazénu ale přímo v moři, což dává celému zážitku pocit větší přirozenosti. Určitě sem zajeďte!
Guardalavaca je skvělé letovisko a místní pláže (nejen tady, ale i na dalších zátokách poblíž jako Playa Blanca nebo Playa Pesquero) jsou moc hezké.Dovolená Guardalavaca

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Guardalavaca je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Guardalavaca či Last minute nabídek na Kubu.