Luxusní ostrov Cayo Saetía, naleznete na území provincie Holguín na severovýchodě Kuby. Dříve na ostrůvek jezdili výhradně prominentní hosté z řad politiků, pro které zde byla vybudována soukromá rezervace s vlastní pláží. To samo o sobě vypovídá o exkluzivitě tohoto místa.

Co Cayo Saetía nabízí

Ostrůvek u zátoky Bahía de Nipe se může pochlubit bělostnými plážemi, průzračně čistým mořem, korálovými útesy, ale také hustými lesy, které zabírají 65% jeho plochy.

Cayo Saetía

Cayo Saetía

Najdeme zde mnoho druhů exotických rostlin i zvířat. A možná vás může překvapit, že zde zcela nečekaně uvidíte množství antilop, zeber, bůvolů a dokonce velbloudů a pštrosů, pro které není Kuba původní domovinou. Tato zvířata sem byla dovezena v roce 1960, kdy byla založena jakási „africká obora“. Zvířata se poměrně dobře přizpůsobila novému prostředí a dále na ostrově zvyšovala svou populaci. Dnes zde žije zhruba 19 druhů těchto exotických zvířat.

V 70. a 80. letech minulého století se ostrov stal, díky výskytu zvěře, oblíbenou loveckou oblastí a zůstalo tomu tak dodnes. Lov je ovšak přísně regulován tak, aby nenarušoval rovnováhu životního prostředí.

Pobřeží ostrova Cayo Saetía

Pobřeží ostrova Cayo Saetía

Kromě koupání, potápění a relaxu na plážích tady tak můžete absolvovat třeba i safari výlet.

Jak se na ostrov Cayo Saetía dostat

Cayo Saetía je s pevninou spojen úzkým pruhem země, takže se sem lze dostat autem. Z Mayarí se musíte vydat po silnici směrem na Tajimaya, kde se pak dále po Carretera a Cayo Saetía dostanete ke vstupu na ostrov.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cayo Saetía

Zaujal vás náš článek o destinaci Cayo Saetía na Kubě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Cayo Saetía nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Kubě je skvělá volba!