Mahébourg, pojmenovaný po francouzském guvernérovi Mahé de Labourdonnaisovi, je druhým největším městem Mauricia. Největší pamětihodností města je Muzeum námořních dějin, mapující bohatou námořní historii ostrova.

Mahebourg - Muzeum námořních dějin Mahebourg – Muzeum námořních dějin

© Toligreeneyes, https://www.flickr.com/photos/87625448@N06/

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Pointe d'Esny

dne 2015-01-25 02:09:16

Z Mahebourgu vede směrem na Blue Bay (vyhlášená místním korálovým útesem, kvůli kterému se sem sjíždí turisté z celého ostrova na šnorchlování - je tady ale někdo až moc rušno a hlava na hlavě) stezka, která míjí několik nádherných pláží, které se nám hrozně líbily. Nejhezčí byla Pointe d'Esny, která je označována jako soukromá, ale je to nesmysl - na Mauriciu jsou všechny pláže veřejné. Tahle pláž je úplně nádherná, není ji sice jednoduché najít, ale stojí to za to. Opravdu nádhera!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Hezké město s minimem zajímavých míst

dne 2014-10-17 05:36:16

Mahébourg toho nenabízí nijak extra moc, v podstatě na prohlídku města a jeho zajímavostí stačí nějaké dvě tři hodiny.

Z toho hodinu na historické muzeum, které je zajímavé hlavně tím, že je umístěné v moc hezké francouzském koloniálním domě, který je udržován ve velmi hezkém stavu (pochází z 18. století). Prohlídka muzea není nic vyloženě extra, vystavené exponáty jsou takové... lehce zašlé :-) Navíc nejsou nijak extra dobře popsané a celé muzeum na mě působilo trošku zmatečně. Ale je tady i pár zajímavých kousků, třeba modely lodí byly moc pěkné, stejně tak staré mapy Port Louis a několik artefaktů nalezených ve vracích lodí.

Co se mi líbilo více byla továrna na sušenky, která je v Mahébourgu už řadu generací vedena stále stejnou rodinou. prohlídka byla moc příjemná, člověk je tady jako doma - uvítají vás velmi vřele právě i se sušenkami, studeným nápojem, čajem či kávou a dají se tady s vámi do řeči a vše vám ukáží a vysvětlí. Moc příjemné, zvlášť, že na konci máte možnost ochutnat různé druhy, které jsou všechny opravdu vynikající (vyrobené z lokálních surovin). Nedivím se, že většina se sní už tady na Mauriciu a jen nějakých 5% jde na export :-)

Celkově je Mahébourg fajn, ale jen jako součást výletu, určitě bych sem nejel cíleně jen kvůli Mahébourgu, za to asi nestojí, třebaže je to hezké městečko.Dovolená Mahébourg

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Mahébourg je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Mahébourg či Last minute nabídek na Mauricius.