Mauricius leží v tropickém podnebném pásmu s přímořským klimatem, které ovlivňují jihovýchodní pasáty. Platí tady i mikroklima, což znamená, že na různých částech ostrova může být zcela jiné počasí.

Vnitrozemí bývá také o něco chladnější než pobřeží. Dá říci, že na severu a západě ostrova je podnebí teplejší a také sušší než v jižních a východních oblastech ostrova.

Střídají se zde jen dvě roční období. Teplotní rozdíly mezi letními a zimními měsíci tudíž nejsou příliš vysoké. Od května do listopadu je zde teplá, suchá zima a od listopadu do května teplé a vlhké léto. V létě denní maxima zpravidla neklesají pod 30ºC a v zimě se pohybují okolo 23- 25ºC. Noční teploty se v letním období pohybují okolo 20 ºC a v zimním období klesají k 15 ºC. Teplota moře v letních měsících stoupá až ke 26 – 29ºC a i v zimě je velmi příjemná – přibližně 23ºC.

Nejvíce srážek spadne v období od ledna do března, kdy mohou udeřit i cyklónové bouře. Blížící se cyklónové nebezpečí je příslušnými úřady monitorováno a v případě potřeby jsou podniknuta bezpečnostní opatření na ochranu obyvatelstva. Výstražný systém na Mauritiu má čtyři stupně, podle stupně hrozícího nebezpečí.

Pro výlety do přírody a procházky je nejlépe vycestovat v nejsušších měsících roku, říjnu nebo listopadu. Od prosince do března je oceán nejprůzračnější a tudíž nejvhodnější pro potápění. Od června do srpna počasí přeje surfařům a od října do dubna je nejvhodnější doba pro hlubokomořský rybolov.

Kdy na Mauricius vyrazit

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější vyrazit na Mauricius s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Měsíc roku
123456789101112
neneneneneneanoanoanonenene

Aktuální teploty na Mauriciu a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty na Mauriciu

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Mauriciu (graf je platný pro město Port Louis). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky na Mauriciu

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Mauriciu v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu na Mauriciu

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Mauriciu v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Port Louis.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu na Mauriciu

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce na Mauriciu. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Port Louis.

 

 

Průměrná teplota moře na Mauriciu

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Mauricia pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Mauriciu

Ještě jste nebyli na dovolené na Mauriciu a nebo se na Mauricius chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Mauricius nabízí. Nebudete litovat!