Obyvatelé Mauricia jsou pestrou směsici lidí afrického, čínského, indického, muslimského a evropského původu, kteří společně vytvářejí barevnou, multikulturní společnost. Společně pracují, baví se, společně slaví náboženské obřady po celý rok. Spolu tvoří harmonickou společnost, která přitahuje a přivítá každého návštěvníka ostrova.

Hinduistický chrám Tamil Surya Oudaya Sangam v Grand Baie

Hinduistický chrám Tamil Surya Oudaya Sangam v Grand Baie

Díky velké převaze Indů je zde hlavním náboženstvím hinduismus, který vyznává téměř polovina obyvatelstva Mauricia. Žijí zde vedle sebe s muslimy (17 %), římskými katolíky (23 %), jinými křesťanskými církvemi (8 %), buddhisty (2 %) i dalšími. V každé vesnici bývá i několik svatostánků. Najdete vedle sebe kostel katolický i protestantský, mešitu, buddhistický či hinduistický chrám. Katolických kostelů je zde poměrně hodně v porovnání s nízkým počtem křesťanů.

Známý kostel na Cap Malheureux

Známý kostel na Cap Malheureux

Sochy různých svatých jsou všude a všechny svátky jsou rovnocenné. Jedinečným zážitkem je některý z mnoha pořádaných náboženských festivalů – lednový Čínský jarní festival, březnový hinduistický festival Holi (Festival světel) či zářijový festival Pere Laval, oslavující apoštola Otce Lavala, který provází průvod ke kostelu Sante Croix v Port Louis, jehož se účastní tisíce lidí bez rozdílu vyznání. Putují, aby se zde pomodlili a oslavili významného Mauricijského apoštola, který byl za své dobré skutky v r. 1979 prohlášen za svatého.

Hinduistický bůh Shiva

Hinduistický bůh Shiva

Velmi významným festivalem je březnová hinduistická slavnost Maha Shevaratree, oslavující boha Šhivu.V pradávných dobách letěl bůh Šiva nad světem a na ramenou nesl posvátnou řeku Gangu. Nad malým ostrůvkem v Indickém oceánu byl tak uchvácen jeho krásou, že se neopatrně naklonil, aby lépe viděl, a šplíchl Gangu na ostrov. Tak praví legenda. Ten ostrov se jmenuje Mauricius a jezero, které místní hinduisté uctívají jako pramen Gangy se nazývá Grand Bassin.

Součástí řady náboženských tradic a festivalů je také přecházení žhavých uhlíků. Jak to může vypadat uvidíte na videu níže.

Chcete-li, přečtěte si více o svátcích a festivalech na Mauriciu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Mauriciu

Dovolená na Mauriciu? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy na Mauricius vám jistě učarují!