Svátky na Mauriciu se dělí na pohyblivé a nepohyblivé (pevně dané). V těchto dnech se konají oslavy a lidé se baví a setkávají s rodinou.
Nepohyblivé svátky
- 1.ledna – Nový rok
- 1.února – svátek na památku zrušení otroctví
- 12.března – den nezávislosti
- 1.května – svátek práce
- 15.srpna – nanebevzetí p.Marie
- 2.listopadu – svátek na památku příjezdu prvních otroků
- 25.prosince – svátek vánoční
Pohyblivé svátky
Čínský jarní festival
Je to bujará čínská oslava nového roku, která se slaví na konci ledna. Součástí festivalu jsou ohňostroje, hody, ale také různá představení čínské kultury. Pořádají se soutěže např.v pojídání rýže, z měst se odhánějí zlý duchové a pořádají se dračí průvody. Lidé si zdobí domy červenými dekoracemi, protože tako barva přináší štěstí a pohodu.
Thaipoosam Cavadee
Je to strašidelná indická slavnost, která vychází z pověsti o démonovi (Subramanya), který uvěznil příslušníka kmene Tamilů – Idoumbana. Tento festival se slaví začátkem února a provázejí ho strašidelná představení a také rituály, kdy lidé chodí po žhavých uhlíkách nebo si propichují tváře a jiné části těla jehličkama, ve víře, že to z nich vyžene zlé duchy.
Maha Shivaratree
Probíhá koncem února a jde o slavnost kdy tisíce poutníků v bílém, podnikají pouť s květinami a malými zrcadly na počest boha Shiva.
Holí neboli festival světel
Úchvatný a velice fotogenický hinduistický svátek vítězství dobra nad zlem, který se slaví v březnu. Vznikl jako pomsta ďáblovi, který se spojil s člověkem jménem Holika a ten potom chtěl zničit posvátného muže Bhakta Praladu.
Jelikož byl upálen, začíná slavnost večer, zapálením hranice a pokračuje druhý den, kdy lidé na sebe lijou obavernou vodu a posypávají se barevnými prášky.
Ougadi
Slaví se koncem března. Klidný svátek, který se neslaví v ulicích, ale obědem či večeří u svých příbuzných a poté se lidé zúčastní kulturního programu, k tomuto svátku určenému.
Velký pátek
Slaví se v měsíci dubnu.
Ganesh Chathurthi
Tento svátek se slaví koncem dubna a je to 10-denní oslava narozenin Ganeši (bůh moudrosti), který byl syn Šhivův a měl sloní hlavu.
Den otce Lavala
Křesťanský svátek, který se koná 9.září k výročí úmrtí „otce Lavala“ (Jacques Desire Laval), který byl kněz a bojovník za zrušení otroctví. Lidé chodí k jeho hrobce, kde se modlí a věří v zázračné uzdravení.
Diwalí
Také nazýván jako svátek světel a slaví se v říjnu. Tento svátek se slaví několik dní a lidé si jím připomínají vítězství boha Rámy nad démonem Ravanou. Zapalují olejové lampy, které zavěšují kolem domu a toto světlo symbolizuje vítězství dobra nad zlem.
Eid-Ul-Fitr
Tento svátek označuje konec Ramadánu a slaví se koncem října. Je to muslimský svátek, kdy si příbuzní si vyměňují dárky.