Svátky na Mauriciu se dělí na pohyblivé a nepohyblivé (pevně dané). V těchto dnech se konají oslavy a lidé se baví a setkávají s rodinou.

Nepohyblivé svátky

 • 1.ledna – Nový rok
 • 1.února – svátek na památku zrušení otroctví
 • 12.března – den nezávislosti
 • 1.května – svátek práce
 • 15.srpna – nanebevzetí p.Marie
 • 2.listopadu – svátek na památku příjezdu prvních otroků
 • 25.prosince – svátek vánoční

Pohyblivé svátky

Čínský jarní festival

Je to bujará čínská oslava nového roku, která se slaví na konci ledna. Součástí festivalu jsou ohňostroje, hody, ale také různá představení čínské kultury. Pořádají se soutěže např.v pojídání rýže, z měst se odhánějí zlý duchové a pořádají se dračí průvody. Lidé si zdobí domy červenými dekoracemi, protože tako barva přináší štěstí a pohodu.

Thaipoosam Cavadee

Je to strašidelná indická slavnost, která vychází z pověsti o démonovi (Subramanya), který uvěznil příslušníka kmene Tamilů – Idoumbana. Tento festival se slaví začátkem února a provázejí ho strašidelná představení a také rituály, kdy lidé chodí po žhavých uhlíkách nebo si propichují tváře a jiné části těla jehličkama, ve víře, že to z nich vyžene zlé duchy.

Festival Cavadee

Festival Cavadee

Maha Shivaratree

Probíhá koncem února a jde o slavnost kdy tisíce poutníků v bílém, podnikají pouť s květinami a malými zrcadly na počest boha Shiva.

Holí neboli festival světel

Úchvatný a velice fotogenický hinduistický svátek vítězství dobra nad zlem, který se slaví v březnu. Vznikl jako pomsta ďáblovi, který se spojil s člověkem jménem Holika a ten potom chtěl zničit posvátného muže Bhakta Praladu.

Festival Holí Festival Holí

© Natalia Deriabina / Shutterstock.com

Jelikož byl upálen, začíná slavnost večer, zapálením hranice a pokračuje druhý den, kdy lidé na sebe lijou obavernou vodu a posypávají se barevnými prášky.

Holí - festival barev a světel

Holí – festival barev a světel

Ougadi

Slaví se koncem března. Klidný svátek, který se neslaví v ulicích, ale obědem či večeří u svých příbuzných a poté se lidé zúčastní kulturního programu, k tomuto svátku určenému.

Velký pátek

Slaví se v měsíci dubnu.

Ganesh Chathurthi

Tento svátek se slaví koncem dubna a je to 10-denní oslava narozenin Ganeši (bůh moudrosti), který byl syn Šhivův a měl sloní hlavu.

Den otce Lavala

Křesťanský svátek, který se koná 9.září k výročí úmrtí „otce Lavala“ (Jacques Desire Laval), který byl kněz a bojovník za zrušení otroctví. Lidé chodí k jeho hrobce, kde se modlí a věří v zázračné uzdravení.

Diwalí

Také nazýván jako svátek světel a slaví se v říjnu. Tento svátek se slaví několik dní a lidé si jím připomínají vítězství boha Rámy nad démonem Ravanou. Zapalují olejové lampy, které zavěšují kolem domu a toto světlo symbolizuje vítězství dobra nad zlem.

Diwali - svátek světla

Diwali – svátek světla

Eid-Ul-Fitr

Tento svátek označuje konec Ramadánu a slaví se koncem října. Je to muslimský svátek, kdy si příbuzní si vyměňují dárky.

 • Hodnocení uživatelů

 • Hodnocení: 0 hvězdy
  0 / 5 (0 )
 • 0%
 • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Mauriciu

Dovolená na Mauriciu je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit na Mauricius. Podívejte se na aktuální zájezdy na Mauricius a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!