Fauna na Mauriciu

Podmořský život

Nejbohatší a nejkrásnější faunu (i flóru) tohoto ostrova naleznete pod hladinou moře. Proto je také ostrov velice oblíbený potápěči či vyznavači pouhého šnorchlování.

Potápění a šnorchlování je na Mauriciu skvělé

Potápění a šnorchlování je na Mauriciu skvělé

Navíc zde, oproti jiným ostrovům v Indickém oceánu, potápění není limitováno hloubkou 30 m.

Pod mořskou hladinou můžeme spatřit různé druhy korálů či ostnokožců (hvězdice, ježovky), dále úhoře či murény, které sice vypadají hrozivě, ale vůči lidem nejsou agresivní. Měkkýše jako např. chobotnice, olihně a ústřice. Také krásné želvy karety či kožatky, nebo obrovského (až 6m) rejnoka zvaného manta obrovská.

Indický oceán také poskytuje domov tisícům druhů ryb. Mezi nejbarevnější patří klauni, ploskozubci nebo pomci. Můžeme zde narazit na diamantovou rybku, což je nejmenší živočich s páteří, nebo také třeba na žraloka velrybího. Někdy můžeme v blízkosti útesů ostrova spatřit tuňáky a barakudy.

Savci, ptáci a plazi

Nejrozšířenější ze zvířat na ostrově jsou jeleni, divoká prasata a makaci, které můžete spatřit v NP Black River Gorges nebo v okolí jezera Grand Bassin. Hojně rozšířené jsou tu také tzv. mungy, které zde byly dovezeny za účelem hubení krys, a to pouze jen samečkové, ale bohužel se dostalo na ostrov i pár samiček a mungy se hojně rozmnožily.

Želvy ve Vanilla crocodile a Tortoise park

Želvy ve Vanilla crocodile a Tortoise park

Mezi zajímavá zvířata na ostrově patří Ovocní netopýři, kteří přes den spí zavěšení na stromech a v noci se vydávají mlsat ovoce a proto jsou postrachem všech ovocnářů.

Na ostrově žije také zvířatko, které připomíná vzhledem našeho ježka a nazývá se bodlín.

Na Mauriciu je i mnoho druhů ptáku, jejichž nejznámějším představitelem je již vyhynulý pták Dodo, neboli blboun nejapný. Dalšími ohroženými, ale ještě žijícími druhy na Mauriciu jsou Poštolky mauricijské, papoušek Alexandr mauricijský, růžový holub nebo Snovatec Mauricijský.

Pták Dodo (Blboun nejapný)

Pták Dodo (Blboun nejapný)

Flóra na Mauriciu

Jedna třetina z 900 rostliných druhů neroste nikde jinde na světe, jen na Mauriciu. Kdysi dávno byl ostrov zalesněn pralesy, palmovými savanami a smíšenými lesy. Bohužel díky osídlování ostrova se mnoho těchto lesů již nezachovalo. Dominantou pralesů byly převážně stromy tambalacogue, neboli stromy nazývané také dodo. Patři mezi ohrožené stromy, které jsou vysoké, mají stříbrný kmen a velká tuhá semena, která údajně vyklíčí až tehdy, když projdou trávicím ústojím blbouna nejapného (Dodo).

V botanické zahradě v Pamplemousses

V botanické zahradě v Pamplemousses

Pláže lemují převážně přesličníky (filaos), které slouží jako přirodní větrolamy. Také je zde vysazeno mnoho druhů eukalyptů, tropických květin a nádherných orchidejí. Za zmínku určitě také stojí vzrostlé palmy druhu Vacoas a Pandansči působivé stromy Indické Banyánya překrásně červeně kvetoucí Sapany nádherné.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Mauriciu

Ještě jste nebyli na dovolené na Mauriciu a nebo se na Mauricius chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Mauricius nabízí. Nebudete litovat!