Jídlo na ostrově Mauritius je skutečný zážitek. Mauricius je směsicí několika kultur a tudíž i kuchyně je pestrá, ze tří kontinentů. Mísí se zde kreolská, francouzská, anglická, indická, čínská a africká kuchyně.

Mořské plody

Mořské plody

Součástí snad každého pokrmu je zelenina, především rajčata, cibule, česnek a koření, hlavně chilli a kari. Kuchyně hojně využívá darů moře – kraby, ryby, chobotnice, škeble, langusty, krevety, ústřice. Velmi oblíbené jsou omáčky (chutney), původem z Francie, nejčastěji obarvovány rajčaty.

Vindaye Vindaye

© Madeleine Philippe, http://ile-maurice.tripod.com

Mezi nejlahodnější omáčky patří Vindaye – základem je česnek, podává se studená s vinným octem a hořčičným semínkem a Rougaille – podává se teplá a k česneku se přidávají sladká rajčata.

Prvky francouzské kuchyně lze spatřit také v přípravě králíků na červeném víně – Civet de Lievre (králík na červeném víně).

Biryani

Biryani

Indický vliv se zase projevuje v kořenité přípravě kuřat. Vyhlášené místní speciality jsou krevety v chilli omáčce, čerstvý ananas v chilli omáčce, Gratin de Morue (treska na rajčatech), hovězí na žampionech anebo salát s chobotnicí. Mezi speciality patří i muslimský pokrm Biryani, což je směs rýže, koření, masa a brambor. Známý je i kulinářský zážitek v podobě Palmových srdíček, z kterých se připravuje tzv. Milionářský salát.

Roche Carri Roche Carri

© Sundaram Spices Roche Carri, http://sundaramspices.blogspot.cz

Ke klasickým jídlům patří dary moře – krabí polévka, ryby na grilu, vařené chobotnice a škeble, grilovaná drůbež. Mnoho jídel se připravuje na lávových kamenech, především místní specialita Roche Carri. Kreolské kari může být s rybami, hovězím i kuřecím masem a podává se s bílou rýží. Čínská kuchyně je levnější, převážně s hovězím masem a černými fazolemi.

Oblíbené druhy mauricijského ovoce

Oblíbené druhy mauricijského ovoce

K tropické krajině patří také exotické ovoce a Mauricius je rájem pro milovníky ovoce.

Vybrat si můžete různé druhy melounů, avokádo, ananas, mango, liči, papaya, kokosové ořechy a další.

Mauricijské pivo Phoenix Mauricijské pivo Phoenix

© La Ragazza con la Valigia, www.laragazzaconlavaligia.com

Z typického ovoce se připravují typické mauricijské nápoje, mezi něž patří džusy a různé druhy ovocných koktejlů.

Jelikož je Mauricius velkým producentem cukrové třtiny, patří k tomuto ostrovu samozřejmě i rum, který patří mezi nejlepší a široká je i nabídka rumových koktejlů. Kromě místního rumu se na Mauriciu vyrábí i místní pivo značky Phoenix Beer, které je odborníky i návštěvníky hodnoceno velmi dobře.

Mauricijský rum

Mauricijský rum

Jako všude i na Mauriciu platí nepsaná pravidla stravování: voda se doporučuje pít pouze balená, nápoje pít raději bez ledu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Mauriciu

Máme pro vás aktuální zájezdy na Mauricius a taky řadu Last minute dovolených na Mauriciu. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená na Mauriciu se vám bude líbit!