Letecká doprava na Mauriciu

Mauricius má k dispozici 5 letišť (3 nezpevněné a 2 zpevněné), které jsou navzájem propojeny sítí vnitrostátních linek, což umožňuje rychlý a pohodlný přesun z jednoho konce ostrova na druhý, čemuž odpovídá i vyšší cena. Jediným mezinárodním letištěm jeSira Seewoosagura Ramgoolama v Plaine Magnien (50km od hlavního města Port Louis).

Průměrná cena zpáteční letenky z České republiky (s mezipřistáním v Londýně) na Mauricius se pohybuje v rozmezí 20.000 – 25.000 Kč. Doba letu, včetně mezipřistání, je 16 hodin.

Letadlo Air Mauricius Letadlo Air Mauricius

© Nadezhda1906 / Shutterstock.com

Leteckou dopravu na ostrově zajišťuje ještě společnost Air Mauritius. Ta létá přímo z některých evropských států, například Německa, Itálie, Francie, Švýcarska a Velké Británie. Kromě toho zajišťuje také lety na okolní mauricijské ostrovy Rodrigues, Réunion a Agalega. Z Evropy se na ostrov dostanete mimo jiné i společnostmi Emirates Airlines (přes Dubaj), South African Airways (přes JAR), Air Seychelles (přes Seychely) či s Air Austral (přes Réunion). Lze také využít nízkonákladové a nízkocharterové lety – zNěmecka létají společnosti Condor a LTU, z Itálie Air Europe a z Francie Corsair.

Silniční doprava po Mauriciu

Silniční infrastruktura na Mauriciu je poměrně kvalitní. Na ostrově je 2066 km silnic, z nichž polovina jsou hlavní udržované silnice a třetina vedlejší silnice.

Autobusová doprava na Mauriciu

Autobusová doprava je rozsáhlá a řadí se mezi nejlevnější dopravu na ostrově. Celý ostrov propojuje zhruba 220 autobusových linek a 900 zastávek. Zajišťují ji zde National Transport Corporation (NTC), Mauritius Bus Transport (MBT), Rose Hill Transport (RHT), Triolet Bus Service (TBS) a United Bus Service (UTB). První odjezdy autobusových linek jsou zhruba od 6.00 hod. a poslední okolo 18 hodiny. Jízdní řády neexistují, bližší informace o odjezdech podávají výše uvedené společností.

Autobus na Mauriciu Autobus na Mauriciu

© Pawel Kazmierczak / Shutterstock.com

Pronájem automobilu na Mauriciu

Nejvhodnější způsob dopravy je pronájem automobilu. Autopůjčoven je dostatek, z nichž nejznámější jsou ADA Location de Vehicles, Hertz, Budget Rent A Car, Kevtrav Ltd, Europcar a National Car Rental. V Port Louis je pronájem vozu podstatně dražší než ve velkých turistických střediscích. Všechny autopůjčovny dovezou vůz až před určený hotel. Doporučujeme si bedlivě prostudovat podmínky smlouvy a také rozsah pojištění. Při zapůjčení je pak nutné předložit pas, platný mezinárodní řidičský průkaz a zálohu, v případě, že by na autě došlo k nějaké škodě. Auto si obvykle mohou zapůjčit jedinci od 23 let, ale věková hranice je v každé autopůjčovně individuální. Půjčit si můžete takřka vše – od luxusního vozu s řidičem až po kolo. Od toho se taky odvíjí výše půjčovného. Orientačně se cenové rozpětí pohybuje od 450 do 1500 Rs za den. V ceně je zahrnuta také plná nádrž. Na Mauriciu je poměrně běžné si vypůjčit auto také od domorodců, ale bez pojištění.

Neváhejte a půjčte si auto na Mauriciu ONLINE v prověřené autopůjčovně.

Pár doporučení a silničních pravidel

Jezdí se vlevoa platí pravidlo přednosti v jízdě pro auto přijíždějící zprava. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo ni 80 km/h. Jízda po mauricijských silnicích je mnohdy nepředvídatelná, komplikovaná autobusy, dětmi, zvířaty, mnohdy špatným dopravním značením.Síť benzínových pump zde není příliš rozvinutá, proto se nedoporučuje jezdit s minimálním množstvím benzínu v nádrži. Nepokutovaná hranice alkoholu během řízení automobilu je 0.05 %. Orientační cena taxislužby se pohybuje na úrovni asi 254 CZK / 10.54 EUR za 5km v centru města. V noci jsou ceny vyšší. Na ceně je vhodné se domluvit předem.

Lodní doprava na Mauriciu

Lodní osobní doprava existuje mezi Port Luis a Rodriguesem.Trajekty kotví v blízkosti terminálu Quai D, což je asi jeden kilometr od Port Luis. Cesta tam trvá asi 36 hodin, zpět do Port Luis asi 25 hodin. Spoje jsou poměrně oblíbené, proto se doporučuje dřívější rezervace. Plavby na okolní ostrovy, rybářské výpravy nebo šnorchlování nabízejí soukromníci.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Mauriciu

Chtěli byste vyrazit na zájezd na Mauricius? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Mauricius nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Mauriciu je skvělá volba!