Pokud si budete chtít projít oblíbenou nákupní třídu v havanské čtvrti Habana Vieja, pak se vydejte na Calle Obispo, což je jedna z nejznámějších ulic Havany. Nejlépe uděláte, když si tuto procházku naplánujete zárovneň s návštěvou baru El Floridita (proslavil jej Ernesto Hemingway), který je na konci třídy Obispo směrem k Central Parku, případně můžete návštěvu spojit s prohlídkou náměstí Plaza de Armas, se kterým Obispo hraničí na druhé straně.

Calle Obispo, jejíž vznik sahá k roku 1519, je určená pouze pro pěší, auta zde nejezdí. Úzká dlážděná ulice, lemovaná historickými budovami, poskytuje dostatek stínu a najdete na ní množství různých obchůdků, prodejců knih, řemeslných dílen, pekáren, barů, obchůdků s pizzou či zmrzlinou a také restaurací.

Ulice Calle Obispo Ulice Calle Obispo

© Aleksandar Todorovic / Shutterstock.com

Ernesto Hemingway a Calle Obispo

Mimo obchůdky a baru El Floridita na této třídě můžete navštívit lososově zbarvený rohový dům z roku 1925, ve kterém sídlí hotel Ambos Mundos, za jehož zdmi vznikal román Ernesta Hemingwaye „Komu zvoní hrana“. Za poplatek vám dokonce ukáží i pokoj s číslem 511, kde Hemingway tenkrát bydlel a který dnes funguje jako jakési muzeum. V tomto hotelu, se později natáčel také dokumentární film o životě slavného spisovatele, který připomněl význam Havany a celé Kuby.

Museo Farmacia Taquechel

Zajímavostí, kterou můžete na Calle Obispo také navštívit, je muzeum farmacie. Najdete jej cirka 50 metrů od hotelu Ambos Mundos v městském domě, který byl roku 1898 upraven na lékárnu. Dnes zde můžete vidět sbírky farmaceutických nádob, porcelánu a sklenic z 19. století nebo třeba sto let starý vodní filtr, solární mikroskop, apod.

Museo Farmacia Taquechel na Calle Obispo Museo Farmacia Taquechel na Calle Obispo

© villorejo / Shutterstock.com

Mimo toto farmaceutické muzeum, najdete na Calle Obispo ještě několik dalších menších muzeí, jako třeba Museo Numismático s obsáhlou sbírkou různých historických mincí a bankovek či muzeum nástěnných maleb nebo zlatnické muzeum Goldsmiths, které je zaměřeno na šperky, hodinky, náboženské předměty, apod.

Kde Calle Obispo naleznete

Třída Obispo, začíná v podstatě za náměstím Plaza de Armas, směrem na západ. Na druhé straně končí barem El Floridita a ulicí Avenida Bélgica.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Calle Obispo

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Calle Obispo je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Calle Obispo či Last minute nabídek na Kubu.